««  « Luty 2018 »  »»

Zamość. Europejski Dzień Języków

2012-10-16 · Różne / Internet

Już wkrótce młodzież z Lubelszczyzny będzie miała okazję wziąć w Zamościu nie tylko w zmaganiach językowych, ale również poczuć europejskość tego wspaniałego miasta wszelkimi zmysłami.

Stowarzyszenie "Projekt-Europa" z Galerią Twierdza Zamość, Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji oraz Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct mamy zaszczyt zaprosić uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych Lubelszczyzny na Multilingual Ideal City, czyli III Europejski Dzień Języków, który odbędzie się 26 października br. w GALERII TWIERDZA przy ul. Przemysłowej 10 w Zamościu. Patronat honorowy na wydarzeniem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska. Szczególnym gościem wydarzenia będzie Kevin Aiston, prawdopodobnie najbardziej popularny Anglik w Polsce - znany m.in. z programu „Europa da się lubić".

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie nauki języków obcych oraz poznanie innych krajów i kultur. W trakcie wydarzenia zaplanowanych jest wiele atrakcji, w tym prezentacje ciekawostek językowych połączone z muzycznymi i kulinarnymi niespodziankami. Głównym punktem programu będzie konkurs, do uczestnictwa w którym zapraszamy zespoły uczniów, reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego.

W konkursie może uczestniczyć maksymalnie 20 zespołów (po 4 uczniów ze szkoły) wraz z opiekunami (koniecznie nauczycieli języka angielskiego lub niemieckiego).

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Gwarantujemy, że żaden z uczestników Europejskiego Dnia Języków nie wyjedzie bez małego upominku.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać (nazwa i adres szkoły, nazwiska uczestników i opiekuna) w terminie do 23 października na adres Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul. Akademicka 4, pok. nr 6, 22-400 Zamość lub na adres e-mail mbzowka@wszia.edu.pl, tel. 84 677 67 22.

Źródło: http://eu.ngo.pl