««  « Styczeń 2018 »  »»

O chorobach cywilizacji

2012-11-12 · Roztocze Online

Udar, cukrzyca, zwyrodnienia kręgosłupa, ale także alkoholizm i wypalenie zawodowe o tych i jeszcze całej gamie innych chorób cywilizacji będzie można dowiedzieć się od specjalistów, którzy swoje referaty zaprezentują podczas konferencji „Jakość życia osób z chorobami cywilizacji”.

Konferencja już w najbliższy piątek, 16 listopada w Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Zgodnie z programem konferencji, w której swoje referaty wygłoszą naukowcy z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce w zakresie rehabilitacji, do chorób cywilizacji m.in. zaliczamy udary, cukrzycę, wszelkie schorzenia i zwyrodnienia kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, osteoporozę. Choroby cywilizacji to także choroby duszy, takie jak alkoholizm czy wypalenie zawodowe.

Wśród referentów będą również pracownicy Uniwersytetu Medycznego ze Lwowa. Ze względu na różnorodność i liczbę wystąpień (ponad 30 referatów) konferencję podzielono na dwie równoległe sesje – przed południem i po południu (w dwóch salach E02 i E105).

Prace zakwalifikowane, po recenzji komitetu naukowego, zostaną opublikowane w periodyku naukowym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu „Zamojskie Studia i Materiały” Seria: Fizjoterapia (na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – 4 pkt za publikację).