Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

O chorobach cywilizacji

2012-11-12 · Roztocze Online

Udar, cukrzyca, zwyrodnienia kręgosłupa, ale także alkoholizm i wypalenie zawodowe o tych i jeszcze całej gamie innych chorób cywilizacji będzie można dowiedzieć się od specjalistów, którzy swoje referaty zaprezentują podczas konferencji „Jakość życia osób z chorobami cywilizacji”.

Konferencja już w najbliższy piątek, 16 listopada w Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Zgodnie z programem konferencji, w której swoje referaty wygłoszą naukowcy z najlepszych ośrodków akademickich w Polsce w zakresie rehabilitacji, do chorób cywilizacji m.in. zaliczamy udary, cukrzycę, wszelkie schorzenia i zwyrodnienia kręgosłupa, stwardnienie rozsiane, osteoporozę. Choroby cywilizacji to także choroby duszy, takie jak alkoholizm czy wypalenie zawodowe. 

Wśród referentów będą również pracownicy Uniwersytetu Medycznego ze Lwowa. Ze względu na różnorodność i liczbę wystąpień (ponad 30 referatów) konferencję podzielono na dwie równoległe sesje – przed południem i po południu (w dwóch salach E02 i E105).

Prace zakwalifikowane, po recenzji komitetu naukowego, zostaną opublikowane w periodyku naukowym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu „Zamojskie Studia i Materiały” Seria: Fizjoterapia (na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – 4 pkt za publikację).

 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska