««  « Styczeń 2018 »  »»

13 stypendiów

2012-11-14 · Tygodnik Zamojski

Trzynastka może być wyjątkowo szczęśliwą cyfrą. Komisja stypendialna przyznała 13 studentom budownictwa w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu stypendia w wysokości 1000 zł.

Kierunek nie należy do najłatwiejszych, co roku była duża rywalizacja wśród studentów. Najwyższa średnia decydowała o przyznaniu stypendiów. Tak wysokie stypendia, przyznawane połowie studentów na roku, są jednym z elementów kierunku zamawianego.

- Stypendium mam po raz trzeci. Cieszę się, że totalnie zmieniłam swoje zainteresowania. Budownictwo jest ciekawe i rozwojowe. Mam nadzieję, że po studiach będę pracować w zawodzie - Anna Kolasińska ma przed sobą, podobnie jak jej rok (25 osób), jeszcze jeden semestr nauki na kierunku zamawianym. Ania jest już magistrem pedagogiki. I sama się nie spodziewała tak pozytywnego dla siebie obrotu sprawy. Twierdzi, że dopiero teraz studiuje kierunek, który jej daje satysfakcję.

Zwłaszcza teraz, gdy uczelnia dysponuje już własnymi specjalistycznymi laboratoriami.
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu od 4 lat kształci studentów na kierunku budownictwo. Pierwsi inżynierowie tego kierunku prace dyplomowe obronili w kwietniu tego roku. Również pod koniec kwietnia uczelnia uruchomiła nowe laboratoria budownictwa w Collegium Novum przy Sienkiewicza 22. Studenci testują materiały budowlane w laboratorium badań wytrzymałościowych. Badają właściwości fizykochemiczne, identyfikują i oceniają jakość surowców w laboratorium analiz chemicznych. A w komputerowej pracowni inżynierskiej, na profesjonalnych programach projektują konstrukcje w 3D.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu realizuje projekt pt. „Dbamy o tradycję - budujemy nowocześnie. Program wsparcia kierunku budownictwo WSZiA w Zamościu" w ramach Poddziałania 4.1.2. „Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.