Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Tufy zeolitowe - nowy projekt WSZiA

2012-11-28 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu wygrała grant w wysokości 778 tys. Euro na organizację klastra naukowo-przemysłowego zastosowania tufów zeolitowych w ramach projektu pt. "Opracowanie innowacyjnego modelu transgranicznego wykorzystania tufów zeolitowych".

– Będzie to przykład transferu wiedzy na temat zastosowania otrzymanych w trakcie realizacji projektu wyników badań laboratoryjnych do działalności gospodarczej przedsiębiorstw po obu stronach granicy - podkreśla znaczenie projektu dr Wojciech Franus, kierownik Katedry Budownictwa w Wyższej Szkole Zarządzania i i Administracji w Zamościu.

Obok badań naukowych, w ramach projektu realizowany będzie cykl prac inżynierskich studentów budownictwa na temat zastosowania zeolitowych surowców mineralnych w produkcji nowych, innowacyjnych materiałów budowlanych o ściśle określonych parametrach technologicznych. Nowo powstałe laboratoria budownictwa zostaną także doposażone o kolejne, niezbędne do realizacji projektu urządzenia badawcze m.in. komora do badań mrozoodporności betonów.

Projekt będzie realizowany przez międzynarodowe konsorcjum naukowe, na czele z liderem przedsięwzięcia – czyli Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu. Partnerzy projektu: Politechnika Lwowska, Politechnika Lubelska oraz Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie. - Taki charakter projektu zapewnia najwyższe standardy prac naukowych i z pewnością będzie polem wymiany wielu doświadczeń pracowników zaangażowanych w realizację projektu – dodaje dr Franus.

Projekt: Opracowanie innowacyjnego modelu transgranicznego wykorzystania tufów zeolitowych, znalazł się wśród 26 projektów finansowanych, z ponad 500 złożonych w drugim naborze z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013. Program prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego skupiony jest wokół 3 priorytetów: wzrost konkurencyjności terenu przygranicznego, poprawę jakości życia oraz współpracę sieciową z uwzględnieniem inicjatyw społeczności lokalnych.

 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska