««  « Kwiecień 2018 »  »»

Stypendyści ministerstwa uczą się w WSZiA

2012-12-13 · Tygodnik Zamojski

Siedmioro studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu otrzymało stypendia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Każdy z nich otrzyma jednorazowo 14 tys. zł.

Sukces studentów WSZiA jest tym większy, że w całym województwie wyróżniono tak tylko 50 żaków.
A zatem co siódmy z wyróżnionych kształci się w Zamościu.

– Uzyskanie takiego stypendium jest bardzo trudne. Wystarczy powiedzieć, że na 1 milion 800 tysięcy studentów w Polsce w tym roku akademickim uzyskało je 970. To oznacza, że takie stypendium uzyskuje co 1850 polski student (tylu jest studentów w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu) - informuje z dumą Małgorzata Bzówka z WSZiA.

Dodaje, że ten rok jest wyjątkowy. W zeszłym stypendia ministra otrzymało 5 studentów WSZiA, a dwa lata temu aż 11 osób.

Od 2004 roku, kiedy to po raz pierwszy studenci wyższych szkół niepublicznych mieli możliwość otrzymania takich wyróżnień otrzymało je 48 osób, które studiowały w WSZiA m.in. administrację, informatykę i ekonometrię, ekonomię, pedagogikę i fizjoterapię.

Najwięcej stypendiów otrzymali studenci Uniwersytetu Warszawskiego (110) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (74), na trzecim miejscu znaleźli się studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy otrzymali 34 stypendia.

Stypendium MNiSW to jednorazowy zastrzyk finansowy w wysokości 14 tys. zł!!! – I jeżeli dodamy, że stypendium Ministra nie przeszkadza w otrzymaniu stypendium Rektora za osiągnięcia w nauce w wysokości 4 tys. zł (tym razem wypłacane po 400 zł miesięcznie) to wniosek nasuwa się sam: studiowanie w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu oprócz tego, że daje dobry zawód po prostu się opłaca – podkreśla Bzówka.