Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Zamojska WSZiA przoduje w ministerialnych stypendiach

2012-12-13 · Nasze miasto

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznała aż 7 stypendiów za wybitne osiągnięcia w nauce dla studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Żadna inna szkoła niepubliczna w Polsce nie może pochwalić się taką liczbą stypendystów.

Stypendia ministerialne oznaczają w praktyce, że każdy z wyróżnionych studentów otrzyma jednorazowo kwotę 14 tys. zł. W województwie lubelskim przyznano 50 takich gratyfikacji studentom z 8 uczelni. W tym aż 7 dla żaków z WSZiA:

- Uzyskanie takiego stypendium jest bardzo trudne. Wystarczy powiedzieć, że na 1 milion 800 tysięcy studentów w Polsce w tym roku akademickim uzyskało je 970. To oznacza, że takie stypendium uzyskuje co 1850 polski student – mówi z zadowoleniem Małgorzata Bzówka - kierownik działu promocji w WSZiA.

Kryteria przyznawania zastrzyków finansowych obejmowały ocenę średniej ocen studenta (5%), ale wniosek oceniany był przede wszystkim pod kątem wybitnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych.

Co sprawia, że zamojska uczelnia niepubliczna ma tak wielu stypendystów?
- Doświadczona kadra opiekunów naukowych, laboratoria i pracowanie, dobrze zorganizowane konferencje naukowe, możliwość wyjazdów na krajowe i zagraniczne konferencje naukowe, stypendia Erasmus umożliwiające studia i staże za granicą czy wpisane na listę czasopism Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego kwartalniki i roczniki naukowe, w których studenci mogą prezentować wyniki swoich badań – wylicza Małgorzata Bzówka.

Ten rok nie jest wyjątkiem dla WSZiA. W ubiegłym roku stypendia od ministra otrzymało 5 studentów a dwa lata temu aż 11. 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska