««  « Styczeń 2018 »  »»

Sukces zamojskiej rehabilitacji

2013-02-11 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Na odbywających się w dniach 7 - 8 lutego V Międzynarodowych Dniach Rehabilitacji w Rzeszowie, pracownicy naukowi Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu zdobyli dwie główne nagrody za wygłoszone referaty w sesji ustnej oraz w sesji plakatowej.

Nagrodzone prace autorstwa Marty Wolanin, Rafała Sapuły, Adama Topolskiego. Antoniego Wolanina, Krzysztofa Marczewskiego to: Wpływ płci na efekty rehabilitacji u osób z zespołami bólowymi dolnego odcinka kręgosłupa i otyłością androidalną, Wpływ rehabilitacji na procentową zawartość tkanki tłuszczowej (BF%) u osób z bólami dolnego odcinka kręgosłupa. Również trzy pozostałe prace, których autorami byli pracownicy i studenci WSZiA: Krzysztof Mataczyński, Sebastian Chrzan, Agata Józefowicz i Mateusz Pelc zostały bardzo dobrze ocenione przez komitet naukowy konferencji.

W sympozjum zatytułowanym "Potrzeby i standardy współczesnej rehabilitacji" wzięli udział przedstawiciele liczących się ośrodków naukowych z Polski i zagranicy, prezentując 116 referatów.

W spotkaniu uczestniczyły także prof. Krystyna Księżopolska – Orłowska, konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej oraz prof. Jolanta Kujawa, prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Patronat nad Sympozjum objęła Polska Akademia Nauk, a przewodniczącym Komitetu Naukowego był Prof. Andrzej Kwolek.