Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Sukces zamojskiej rehabilitacji

2013-02-11 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Na odbywających się w dniach 7 - 8 lutego V Międzynarodowych Dniach Rehabilitacji w Rzeszowie, pracownicy naukowi Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu zdobyli dwie główne nagrody za wygłoszone referaty w sesji ustnej oraz w sesji plakatowej.

Nagrodzone prace autorstwa Marty Wolanin, Rafała Sapuły, Adama Topolskiego. Antoniego Wolanina, Krzysztofa Marczewskiego to: Wpływ płci na efekty rehabilitacji u osób z zespołami bólowymi dolnego odcinka kręgosłupa i otyłością androidalną, Wpływ rehabilitacji na procentową zawartość tkanki tłuszczowej (BF%) u osób z bólami dolnego odcinka kręgosłupa. Również trzy pozostałe prace, których autorami byli pracownicy i studenci WSZiA: Krzysztof Mataczyński, Sebastian Chrzan, Agata Józefowicz i Mateusz Pelc zostały bardzo dobrze ocenione przez komitet naukowy konferencji.

W sympozjum zatytułowanym "Potrzeby i standardy współczesnej rehabilitacji" wzięli udział przedstawiciele liczących się ośrodków naukowych z Polski i zagranicy, prezentując 116 referatów.

W spotkaniu uczestniczyły także prof. Krystyna Księżopolska – Orłowska, konsultant krajowy w dziedzinie rehabilitacji medycznej oraz prof. Jolanta Kujawa, prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Patronat nad Sympozjum objęła Polska Akademia Nauk, a przewodniczącym Komitetu Naukowego był Prof. Andrzej Kwolek. 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska