««  « Styczeń 2018 »  »»

WSZiA zmienia założyciela i zapowiada nową ofertę

2013-04-06 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu ma nowego założyciela. Jest to Stowarzyszenie Promocji i Przedsiębiorczości w Rzeszowie, jednoczesny założyciel Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Oprócz korzyści biznesowych, uczelnia będzie mogła zaoferować studentom inną ofertę.

W piątek w murach uczelni zorganizowano konferencję prasową dotyczącą zmian edukacyjnych wprowadzanych w WSZiA. Działanie ma zmniejszyć proces migracji zdolnych i ambitnych młodych ludzi, a także ułatwić im start na lokalnym rynku pracy.

Zdaniem prof. Tadeusza Pomianka, rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, tego typu działania wymusza rynek pracy: - Nasza uczelnia od dawna wsłuchuje się w potrzeby firm, w konsekwencji czego starannie przygotuje ofertę edukacyjną. Co roku wprowadza nowe kierunki i specjalności, które stanowią niszę na rynku pracy. Mam nadzieję, że dzięki skorzystaniu z naszego know-how, absolwenci WSZiA w Zamościu będą równie atrakcyjni dla pracodawców, jak absolwenci WSIiZ. Dzięki tak skonstruowanej ofercie edukacyjnej studenci, którzy już czują się na siłach uruchomić własną działalność gospodarczą będą mieli do tego solidne podstawy oraz wsparcie uczelni.

Nowa oferta kierowana jest zarówno do tych młodych ludzi którzy chcą się kształcić w regionie i później tu pracować, jak też do tych, którzy chcą wyjechać poza miejsce zamieszkania i tam kontynuować naukę. Zmiany zaczną obowiązywać od nowego roku akademickiego.