««  « Czerwiec 2018 »  »»

Ma być łatwiej o pracę

2013-04-10 · Tygodnik Zamojski

Nowe kierunki studiów: informatykę inżynierską oraz finanse i rachunkowość otworzy po wakacjach zamojska WSZiA.

To nie wszystkie nowości na uczelni. Studenci, którzy uzyskają tu licencjaty, będą mogli kontynuować naukę w szkołach wyższych w Rzeszowie i Krakowie.

Na informatyce inżynierskiej studenci będą mogli zdobyć następujące specjalności: inżynieria oprogramowania, grafika komputerowa i teleinformatyka. Studenci kierunku finanse i rachunkowość będą mogli starać się m.in. o międzynarodowy certyfikat CIMA z rachunkowości biznesowej.

-Zmieniamy uczelnię, bo chcemy, by nasi absolwenci łatwiej znajdowali pracę. Nowe kierunki to odpowiedź na nowe wyzwania stawiane przez rynek pracy - tłumaczy Małgorzata Bzówka z Działu Promocji i Rekrutacji WSZiA. - Wokół poszczególnych kierunków budować będziemy otoczenie biznesowe. Firmy, z którymi podpiszemy umowy, zagwarantują naszym studentom staże i praktyki, będą też mogły dać im pracę.

Studenci zamojskiej uczelni będą mogli kontynuować naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Te trzy uczelnie utworzyły Konsorcjum Akademickie.