««  « Lipiec 2018 »  »»

WSZiA stawia na nowoczesność

2013-04-15 · Gazeta Zamojska

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu ma nowego założyciela. Jest to Stowarzyszenie Promocji i Przedsiębiorczości w Rzeszowie, jednoczesny założyciel Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i współzałożyciel Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. To nie jedyna zmiana. Uczelnia ma rozszerzyć swoją ofertę przy badaniach dla przedsiębiorców oraz zaoferować studentom nową ofertę.

- Nasza uczelnia od dawna wsłuchuje się w potrzeby firm, w konsekwencji czego starannie przygotuje ofertę edukacyjną. Co roku wprowadza nowe kierunki i specjalności, które stanowią niszę na rynku pracy. Mam nadzieję, że dzięki skorzystaniu z naszego know-how, absolwenci WSZiA w Zamościu będą równie atrakcyjni dla pracodawców, jak absolwenci WSIiZ. Dzięki tak skonstruowanej ofercie edukacyjnej studenci, którzy już czują się na siłach uruchomić własną działalność gospodarczą, będą mieli do tego solidne podstawy oraz wsparcie uczelni - powiedział na specjalnej konferencji prasowej rektor WSIiZ w Rzeszowie prof. Tadeusz Pomianek.

Wśród tych zmian są warsztaty z przedsiębiorczości, które mają umożliwić potem studentom i absolwentom uczelni rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, bez względu na to, jaki kierunek studiów skończyli. Jak wyjaśniali włodarze uczelni, ma to na celu zmniejszyć proces migracji zdolnych i ambitnych młodych ludzi, a także ułatwić im start na lokalnym rynku pracy. Ponadto studia będą tak dostosowane, by uczący się na WSZiA młodzi ludzie po ukończeniu studiów I stopnia i uzyskaniu tytułu licencjata mogli bez problemów kontynuować naukę w Zamościu lub też wyjechać na studia magisterskie do innego miasta.

W nowo tworzonej ofercie dydaktycznej, akcent kładziony jest na specjalności na tych kierunkach, które mają najlepsze rokowania na rynku pracy. Stąd do oferty powraca m.in. informatyka inżynierska, ponieważ informatycy, a w szczególności programiści, są ciągle poszukiwani na rynku pracy. Powołany z inicjatywy uczelni Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy skupia firmy z całej Polski, z obszaru nowoczesnych technologii, w tym branży IT.
Oprócz planowanej realizacji wspólnych projektów badawczych i usługowych, firmy te proponują studentom możliwość odbywania praktyk i stażu, a także oferują miejsca pracy.

Nadal wzmacniane będą także oferowane wcześniej kierunki: budownictwo z nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym oraz fizjoterapia z uczelnianą Zamojską Kliniką Rehabilitacji. Przy tej okazji warto podkreślić, że kierunek ten otrzymał wysoką ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W przypadku pozostałych kierunków uczelnia aktualizuje na bieżąco specjalności pod kątem zapotrzebowania rynku pracy.