««  « Kwiecień 2018 »  »»

WSZiA zmienia właściciela i zapowiada nową jakość kształcenia

2013-04-11 · Gazeta Miasta

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji ma nowego założyciela - SPP Innowacje - jest nim założyciel Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, który, poprzez Europejskie Centrum Certyfikacji, jest również pośrednio założycielem Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Razem uczelnie tworzą Konsorcjum Akademickie.

Zmiany edukacyjne wprowadzane w WSZiA są odpowiedzią na problemy młodzieży, wchodzącej w życie zawodowe. Proponowane rozwiązania mają zmniejszyć proces migracji zdolnych i ambitnych młodych ludzi i ułatwią im start na lokalnym rynku pracy. Otwiera im również możliwość kontynuowania nauki na uczelniach partnerskich w Krakowie lub Rzeszowie. W nowo tworzonej ofercie dydaktycznej, akcent kładziony jest na specjalności na tych kierunkach, które mają najlepsze rokowania na rynku pracy. Stąd do oferty powraca m.in. informatyka inżynierska, z kluczowymi specjalnościami: inżynieria oprogramowania, grafika komputerowa oraz teleinformatyka. Inżynierowie informatycy, a w szczególności programiści, są ciągle poszukiwani na rynku pracy. W trakcie studiów, studenci wyposażeni zostaną, oprócz wiedzy merytorycznej, także w umiejętność wykorzystania narzędzi pracy grupowej i zdalnej. Powołany z inicjatywy uczelni Akademicki Klaster Inżynierii, Wiedzy skupia firmy technologii, w tym IT. Oprócz planowanej realizacji wspólnych projektów badawczych i usługowych, firmy te proponują studentom możliwość odbywania praktyk i stażu, a także oferują miejsca pracy.

Kolejnym kierunkiem o dużych perspektywach na rynku pracy jest kierunek finanse i rachunkowość. W ramach kierunku studenci mogą otrzymać certyfikaty CIMA, uzyskanie którego wyposaża w solidne podstawy wiedzy z rachunkowości zarządczej, rachunkowości finansowej i biznesu. Certyfikat ten jest wysoce ceniony przez pracodawców na całym świecie z uwagi na jego praktyczne zastosowanie w biznesie.

Nadal wzmacniane będą także oferowane wcześniej kierunki: budownictwo z nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym (laboratorium badań wytrzymałościowych, laboratorium analiz chemicznych, pracownia inżynierska z oprogramowaniem do analizy parametrów cieplnych budynków, analizy wymiarowania i wytrzymałości materiałów budowlanych, czy projektowania konstrukcji w 3D) oraz fizjoterapia z uczelnianą Zamojską Kliniką Rehabilitacji W przypadku pozostałych kierunków uczelnia aktualizuje na bieżąco specjalności pod kątem zapotrzebowania rynku pracy. Oferta wszystkich kierunków zostanie wzbogacona o międzynarodowe certyfikaty językowe, informatyczne czy biznesowe. Oprócz wykładów, student każdego kierunku, podczas zajęć i warsztatów praktycznych, ma możliwość uczenia się od ekspertów i wieloletnich praktyków.

Jedną z nowości, którą proponuje uczelnia są również warsztaty biznesowe. Absolwenci tej specjalności zostaną kompleksowo przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nauczą się jak założyć i prowadzić własną firmę. - Dzięki tak skonstruowanej ofercie edukacyjnej studenci WSZiA, którzy już czują się na siłach uruchomić własną działalność gospodarczą będą mieli do tego solidne podstawy oraz wsparcie Uczelni - zapewnia prof. Tadeusz Pomianek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Już w tracie pierwszej edycji warsztatów biznesowych w WSIiZ rozpoczęło lub już sfinalizowało prace zmierzające do założenia własnej działalności gospodarczej 7 firm założonych przez naszych studentów. Warsztat kończy się przygotowaniem biznesplanu dla własnego przedsięwzięcia. W jego opracowaniu student będzie mógł liczyć na indywidualne doradztwo i coaching ekspertów. Autorzy najlepszych pomysłów biznesowych będą mogli starać się o dofinansowanie z funduszu uczelni oraz korzystać z projektów wspierających przedsiębiorczość, realizowanych na uczelni nawet do 200 000 euro! Np. w ramach projektu InnoFund - Kapitał na innowacje.