««  « Styczeń 2018 »  »»

Studiuj informatykę w Zamościu!

2013-04-24 · Różne / Internet

5100 zł to mediana wynagrodzenia informatyka w Polsce wg firmy HR Sedlak&Sedlak. Specjaliści mówią o rewolucji w sektorze IT, którą wywołała informatyczna chmura. Zdaniem Wojciecha Gurgula, prezesa PGS Software, branża informatyczna nie przeżywa kryzysu, a dobrzy programiści będą jeszcze długo w cenie i to w każdym rejonie świata (manager.money.pl).

I choć co roku ok. 10 tys. informatyków kończy studia, rynek pracy jest w stanie wchłonąć kilkakrotnie więcej. Gospodarka na takim etapie rozwoju nie może dobrze funkcjonować bez informatyki i Internetu. Większość rozwiązań informatycznych jest adresowana do firm, przy czym co druga polska firma zatrudniająca mniej niż 10 osób nadal nie ma własnej strony internetowej.

Informatyk to zawód mobilny, niezależnie od miejsca zamieszkania może i bardzo czę­sto pracuje zdalnie w firmach lub dla firm z całej Polski a nawet Europy. Dlatego też w ofercie kierunków na rok 2013/2014 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu jest nowość - in­formatyka (studia inżynierskie) ze specjal­nościami, które gwarantują zdobycie dobrze płatnej pracy już podczas studiów - inżynie­ria oprogramowania, grafika komputerowa oraz teleinformatyka.

- Silne ośrodki we Wrocławiu czy War­szawie nie są w stanie zapełnić braków za­trudnienia w sektorze IT. Nawet mniejsze
szkoły, typu nasza uczelnia w Zamościu, są w stanie przygotować informatyków, którzy bez problemu znajdą pracę. Studia mają wy­miar praktyczny, inżynierski, a właśnie tacy informatycy są obecnie najbardziej poszuki­wani - twierdzi dr Krzysztof Pancerz, pro­rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Ad­ministracji w Zamościu.

Uczelnia dla wsparcia m.in. tego kierunku studiów stwo­rzyła Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy, który skupia firmy i instytucje sektora IT, proponując nie tylko staż i praktyki zawodo­we, ale również miejsca pracy nie tylko dla absolwentów informatyki, ale także studen­tów. Firmy mają realny wpływ również na program studiów, dzięki czemu absolwenci tego kierunku będą dobrze przygotowani do pracy w zawodzie np. programisty.

Pozostałe kierunki w ofercie dydaktycz­nej kształcą specjalistów z zakresu finan­sów i rachunkowości, budownictwa, bezpieczeństwa wewnętrznego, pedagogiki oraz fizjoterapii.

Kierunki wzmocnione intensywnymi praktykami zawodowymi, stażami w kraju i za granicą dają absolwentom kwalifikacje i niezbędne kompetencje do podjęcia pracy w zawodzie. Uczelnia współpracuje z oto­czeniem biznesowym, z firmami rynku lo­kalnego i regionalnego, które wspierają działania szkoły przy zatrudnieniu absol­wentów.

Hasło tegorocznej rekrutacji to „Sięgaj po więcej!" skierowane jest do przyszłych i obecnych studentów, innymi słowy - wyko­rzystaj szansę, którą daje Ci uczelnia. Z pa­sją zdobywaj wiedzę, korzystaj ze stypen­diów, szkoleń i kursów. I oczywiście nie za­pominaj, że studia to nie tylko nauka - to nowe kontakty, nowi przyjaciele i nowe do­świadczenia zdobywane każdego dnia.

mb

Źródło: Super Nowości codzienna podkarpacka gazeta domowa