««  « Lipiec 2018 »  »»

Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy

2013-04-25 · Roztocze Online

W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczyna działalność Akademicki Klaster Inżynierii Wiedzy.

Stworzony w uczelni model edukacji zakłada nie tylko wykształcenie młodzieży w poszukiwanych przez rynek pracy zawodach, ale umożliwienie już na studiach odbycia stażu i praktyk oraz przygotowania prac dyplomowych na rzecz konkretnych przedsiębiorstw. Klaster skupia firmy z całej Polski zajmujące się: inżynierią oprogramowania, inżynierią materiałową, inżynierią finansową i inżynierią biomedyczną.

Jak wynika z materiałów informacyjnych nadesłanych przez WSZiA, w ramach Klastra zamojska uczelnia chce prowadzić badania naukowe i opracowywać nowe technologie, które następnie będą testowane i wdrażane w partnerskich firmach. Wiedza ta będzie przekazywana studentom podczas wykładów, laboratoriów, ćwiczeń i seminariów. Studenci będą mogli również uczestniczyć w ramach stażu i praktyk we wdrożeniach opracowanych technologii, będą też mieli możliwość w swoich pracach przejściowych i dyplomowych rozwiązywać niektóre problemy znajdujące się w zainteresowaniach przedsiębiorstw. Taka współpraca z przedsiębiorstwami podczas studiów ma zapewnić studentom znacznie większe możliwości podjęcia pracy w tych firmach po ukończeniu studiów.

Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 15 maja w Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22a.