««  « Styczeń 2018 »  »»

Mateusz ze "Studenckim Noblem"

2013-05-13 · Roztocze Online

Mateusz Pelc zdobył trzecie miejsce w województwie lubelskim w konkursie „Studencki Nobel”.

Mateusz to obecnie już absolwent kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, jest jedyną zamojską uczelnią, która startuje w tym konkursie.

W uczelnianych eliminacjach wyróżnienie zdobył Paweł Kalinowski, noblista województwa lubelskiego z ub. roku. Trzecie miejsce – Marta Soboń, podobnie jak Mateusz i Paweł, studentka fizjoterapii i od niedawna szefowa koła naukowego „Radiatus”. Drugie miejsce zajął Michał Grelak, student budownictwa i przewodniczący Rady Samorządu Studentów WSZiA. Pierwsze uczelniane i trzecie na Lubelszczyźnie (po studentkach z Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego) – Mateusz Pelc.

O swoich sukcesach mówi bardzo skromnie – Ja tylko wykorzystałem daną mi szansę.

Zamojscy studenci z dużymi sukcesami startują w konkursie "Studencki Nobel", którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. W ub. roku najlepszym studentem Lubelszczyzny został Paweł Kalinowski, który w eliminacjach ogólnopolskich zajął trzecie miejsce w dziedzinie nauk medycznych.