««  « Lipiec 2018 »  »»

Student WSZiA w trójce najlepszych studentów Lubelszczyzny

2013-05-15 · Tygodnik Zamojski

Trzecie miejsce w województwie lubelskim w konkursie „Studencki Nobel" zdobył Mateusz Pelc, obecnie już absolwent kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jest jedyną zamojską uczelnią, która startuje w tym konkursie.

W uczelnianych eliminacjach wyróżnienie zdobył Paweł Kalinowski, noblista województwa lubelskiego z ub. roku. Trzecie miejsce - Marta Soboń, podobnie jak Mateusz i Paweł, studentka fizjoterapii i od niedawna szefowa koła naukowego „Radiatus". Drugie miejsce zajął Michał Grelak, student budownictwa i przewodniczący Rady Samorządu Studentów WSZiA. Pierwsze uczelniane i trzecie na Lubelszczyźnie (po studentkach z Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego) - Mateusz Pelc.
Ci, którzy znają Mateusza, na pewno nie są zaskoczeni. Słów pochwał na jego temat nie da się zmieścić na jednej stronie. Na studia przyjechał z Podkarpacia. I dał się poznać jako świetny student, wielokrotny stypendysta ministra nauki i szkolnictwa wyższego, stypendysta Erasmusa.

Zawsze chętny do współpracy i pomocny dla młodszych kolegów. Dusza towarzystwa i przyjaciel „z jednej ławki" Pawła Kalinowskiego.

O swoich sukcesach mówi bardzo skromnie: - Ja tylko wykorzystałem daną mi szansę.
Zamojscy studenci z dużymi sukcesami startują w konkursie „Studencki Nobel", którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów. W ub. roku najlepszym studentem Lubelszczyzny został Paweł Kalinowski, który w eliminacjach ogólnopolskich zajął trzecie miejsce w dziedzinie nauk medycznych.

Wielkie gratulacje dla wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych od zarządu uczelni i całej społeczności akademickiej.