««  « Lipiec 2018 »  »»

Studia ostatniej szansy

2013-05-15 · Tygodnik Zamojski

Studia pielęgniarskie pomostowe, na które rekrutację właśnie rozpoczęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, mogą okazać się ostatnią szansą na zdobycie bezpłatnie tytułu licencjata tego kierunku. Uczelnia stara się o 100 miejsc, w ramach dofinansowania z programu UE Kapitał ludzki.

- Niestety, szczegółowe informacje na temat, które moduły zostaną uruchomione i czy studia będą bezpłatne, będą znane dopiero pod koniec rekrutacji. Ale na pewno warto złożyć dokumenty, bo są to ostatnie studia z dofinansowaniem? - informuje Katarzyna Kimak z Biura Rekrutacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Studia pielęgniarskie pomostowe są prowadzone dla pielęgniarek i pielęgniarzy aktywnych zawodowo (również wolontariat potwierdzony umową) w ramach modułów wynikających z ukończonej medycznej szkoły średniej.

Moduł A (po 5-letnim liceum medycznym) - studia trwają 2 semestry (1160 godzin). 9 zjazdów w semestrze - zajęcia co dwa tygodnie od piątku po godz. 16.00, w sobotę i niedzielę. Moduł B (po 2-letnim studium medycznym) - studia trwają 3 semestry (2411 godzin). 9 zjazdów w semestrze - zajęcia co dwa tygodnie od piątku po godz. 16.00, w sobotę i niedzielę. Moduł C (po 2,5-letnim studium medycznym) - studia trwają 2 semestry (1982 godzin). 11-12 zjazdów w semestrze - zajęcia od piątku po godz. 16.00, w sobotę i niedzielę.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Moduł jest tworzony przy grupie 50 kandydatów na studia.

Wymagane dokumenty:

• Podanie na obowiązującym formularzu (dostępnym na stronie internetowej www.wszia.edu.pl oraz w dziale rekrutacji),
  • Świadectwo dojrzałości i dyplom pielęgniarki/pielęgniarza (kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem),
  • Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów na określonym kierunku od lekarza medycyny pracy,
  • 2 fotografie - kolorowe, zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
  • Kserokopia dowodu osobistego lub paszportu,
  • Kserokopia prawa wykonywania zawodu,
  • Pokwitowanie opłaty rekrutacyjnej (70 zł) wniesionej na konto: Kredyt Bank S.A. o. Zamość, 95