Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Czerwiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Gdzie na dobre studia?

2013-05-15 · Tygodnik Zamojski

Można i do Zamościa. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. J. Zamoyskiego w Zamościu okazała się najlepsza w Polsce w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji wśród szkół niepublicznych magisterskich zajęła miejsce 37., poprawiając zeszłoroczny wynik o 10 oczek.

Uniwersytet Jagielloński to według rankingu „Rzeczpospolitej" i Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy" najlepsza uczelnia akademicka w Polsce. Ale tylko o 0,08 pkt lepsza od Uniwersytetu Warszawskiego. Trzeci jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a czwarta -Politechnika Warszawska, która cieszy się najwyższym uznaniem wśród pracodawców. To także najlepsza w Polsce uczelnia techniczna. Tuż za nią w tej kategorii jest krakowska AGH, a dalej - Politechnika Wrocławska.

Najlepszą uczelnią pedagogiczną jest Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie. Najlepsza uczelnia medyczna to Collegium Medicum UJ. Najlepsza uczelnia rolnicza to warszawska SGGW. Za „Kuźnię Kadr 2013" uznano krakowski Uniwersytet Papieski Jana Pawia II.

Ranking (pierwszy raz) pokazuje też, jakie uczelnie kształcą najlepiej na najbardziej popularnych 40 kierunkach. Przodują UJ (filologie, w tym polska, filozofia, historia, pedagogika i edukacja, psychologia), UW (kulturoznawstwo, wiedza o krajach i regionach, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, socjologia, prawo i administracja, matematyka, fizyka i astronomia, chemia, kierunki przyrodnicze). Najlepszy wydział teologiczny w Polsce jest na KUL w Lublinie. Ci, którzy chcą studiować kierunki ekonomiczne, najlepszą ofertę edukacyjną znajdą na warszawskiej SGH. Politechnika Warszawska ma najlepsze automatykę i robotykę, elektrotechnikę, energetykę, mechanikę i budowę maszyn.

Jeśli chodzi o uczelnie z naszego regionu, na pierwszym miejscu wśród niepublicznych licencjackich znalazła się WSHE im. J. Zamoyskiego, kształcąca głównie młodych mieszkańców naszego regionu.
- Nieduże uczelnie, jak nasza, spełniają bardzo ważną rolę w lokalnych środowiskach. Nasi studenci to głównie mieszkańcy Zamojszczyzny, częściej z małych miast i wsi niż z Zamościa -podkreśla Arkadiusz Bereza, prorektor WSHE. - Ranking powstał na podstawie 33 szczegółowych kryteriów. Jeśli chodzi o naszą uczelnię, bardzo wysoko oceniono kadrę nauczającą: jest stała i sukcesywnie podnosi kwalifikacje. Doceniono także relacje między nauczycielami akademickimi i studentami - dodaje.

WSZiA w Zamościu awansowała w kategorii uczelni niepublicznych magisterskich. Zajęła 37. pozycję, awansując o 10 miejsc w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Uniwersytet Medyczny w Lublinie w kategorii uniwersytetów jest 27. Tuż za nim, w tej samej kategorii, sklasyfikowano KUL. UMCS jest 30., a Uniwersytet Rzeszowski-52.
MaMaz


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska