Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Wrzesień 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Przejdź do dnia dzisiejszego

Klaster dla informatyki

2013-05-17 · Roztocze Online

10 firm, w większości informatycznych, z Zamościa, Lublina, Rzeszowa i Warszawy weszło w skład Akademickiego Klastra Inżynierii Wiedzy, działającego oficjalnie od 15 maja w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Klaster ma wraz z uczelnią dbać o jakość programów kształcenia na kierunku informatyka inżynierska i wspierać studentów oraz absolwentów tego kierunku proponując praktyki, staże a docelowo także zatrudnienie w sektorze IT.

Oficjalna inauguracja działalności AKIW nie ograniczyła się wyłącznie do podpisania umów o współpracy. Przed południem zaproszeni goście, przedstawiciele firm informatycznych, nauczyciele informatyki ze szkół Zamościa i regionu oraz absolwenci podyplomowych studiów informatycznych WSZiA a także studenci naszej uczelni wysłuchali prezentacji firm. Dla wielu dużą niespodzianką była firma rodzima - Sitaniec Technology.

- Firma istnieje od 2000 roku. Od samego początku zajmujemy się automatyką przemysłową. Początkowo obszarem naszej działalności była sprzedaż urządzeń i podzespołów automatyki, kompletacja dostaw i dobór urządzeń. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem zaczęliśmy świadczyć usługi inżynierskie. Aktualnie projektujemy, wykonujemy oraz programujemy systemy sterowania i monitoringu w wielu dziedzinach przemysłu: spożywczego, drzewnego, czy budowlanego – tłumaczył podczas spotkania Tomasz Szewczyk (na zdjęciu powyżej, obok dra Jana Andreasika, rektora WSZiA), szef Sitaniec Technology.

Wśród prezentacji pojawiły się również Partners In Progress z Rzeszowa, z której Marek Bieniasz przedstawił doświadczenia wystawcy Targów w Hanowerze CeBIT’13 oraz ART3D Technology, również firma rzeszowska, zajmująca się oprogramowaniami komputerowymi.

Organizatorzy przedsięwzięcia zapewnili też uczestnikom spotkania dużą dawkę wiedzy podczas warsztatów informatycznych. Na temat zabezpieczenia danych związanych z systemem bankowości opowiadał David Sesplugues Güell z Citibanku, o bezpieczeństwie systemów internetowych mówili Radosław Jaszek i Marcin Werner z Risco Software z Warszawy. A jak ważne jest bezpieczeństwo danych wykorzystywanych w technologii Cloud Computing podkreślał Łukasz Kuśmirek z IOB Netrix Group z Lublina. Podczas inauguracji AKIW uczelnię reprezentowali rektor dr inż. Jan Andreasik oraz prorektor dr inż. Krzysztof Pancerz.


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska