Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Wrzesień 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Przejdź do dnia dzisiejszego

Drugie miejsce w Lubelskiem

2013-05-29 · Tygodnik Zamojski

W rankingu „Perspektyw" i „Rzeczpospolitej" Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu awansowała o 10 miejsc do góry i jest drugą z kolei w województwie w kategorii „uczelni niepublicznych magisterskich".

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu awansowała w rankingu „Rzeczpospolitej" i „Perspektyw". W kategorii „uczelni niepublicznych magisterskich" sklasyfikowano 84 uczelnie w kraju. Zamojska uczelnia zajęła 37. pozycję. Jest to awans o 10 miejsc w stosunku do roku ubiegłego.

W rankingu niepublicznych uczelni magisterskich oceniane były uczelnie, które posiadają uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia lub jednolitych magisterskich. Kapituła rankingu, na podstawie 30 wskaźników oceniła uczelnie pod względem prestiżu, potencjału naukowego, efektywności naukowej, innowacyjności, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia studiów.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji otrzymała najwięcej punktów rankingowych za warunki studiowania, czyli dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych, warunki korzystania z biblioteki, zbiory elektroniczne, zbiory drukowane, możliwość rozwijania zainteresowań naukowych i osiągnięcia sportowe studentów. Wysoko oceniona została również siła naukowa, m.in. rozwój kadry własnej, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach oraz innowacyjność uczelni (pozyskane środki z Unii Europejskiej, efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania).

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczęła nabór na 7 kierunków studiów. Są to bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, budownictwo, fizjoterapia, pedagogika, pielęgniarstwo pomostowe oraz nowy kierunek studiów inżynierskich - informatyka.

kk
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska