Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Studia podyplomowe w „chmurze”

2013-05-29 · Tygodnik Zamojski

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji uruchomiła w kwietniu br. 11 edycję kwalifikacyjnych studiów podyplomowych informatyka (dla nauczycieli). Jest to pierwszy kierunek studiów, który w pełni realizowany jest systemem „Akademii w chmurze".

„Akademia w chmurze" to nowatorskie podejście do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Chmura obliczeniowa jest bardzo szybko rozwijającym się modelem polegającym na użytkowaniu usług dostarczanych przez sieć internetową. Aktualnie coraz więcej usług informatycznych realizowanych jest w tym modelu. Także usługi dydaktyczne mogą być dostarczane przez środowisko chmury.

Posiadając odpowiednie oprogramowanie komunikacyjne, komputer wyposażony w kamerę, głośnik i mikrofon oraz dostęp do Internetu, można z dowolnego miejsca na świecie uczestniczyć w realnych zajęciach prowadzonych na żywo przez wykładowców W odróżnieniu od klasycznych kursów e-learning, w których słuchacze korzystają z umieszczonych w sieci materiałów dydaktycznych, np. w postaci nieinteraktywnych filmów z wykładami, Akademia w chmurze dostarcza w pełni interaktywne zajęcia, podczas których słuchacze mają kontakt z prowadzącym, mogą zadawać pytania oraz może być prowadzona w czasie rzeczywistym dyskusja pomiędzy wszystkimi uczestnikami zajęć...".

Po dwóch miesiącach realizacji zajęć mamy już pierwsze opinie słuchaczy na temat nowej formuły studiów Większość z nich podkreśla, że dzięki ograniczonej liczbie zjazdów sobotnio-niedzielnych mogli podjąć naukę na studiach podyplomowych. Pomimo wątpliwości, czy poradzą sobie z dość trudnym kierunkiem, jakim jest informatyka, wybierając właśnie taką formę realizacji zajęć, dzisiaj w większości podkreślają, że „... nie taki diabeł straszny...".

Ponadto zaletą realizacji zajęć w chmurze jest rejestrowanie wykładów, z których uczestnicy mogą skorzystać. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy słuchacz, z różnych powodów, nie może uczestniczyć w zajęciach.

Warto podkreślić, że koszt studiów realizowanych w „chmurze" jest zdecydowanie niższy niż studiów realizowanych w systemie tradycyjnym.

Jednocześnie słuchacze oszczędzają swój czas i pieniądze ze względu na ograniczoną liczbę zjazdów. Na studiach podyplomowych informatyka w semestrze organizowane są 3 zjazdy stacjonarne, w ramach których realizowane są laboratoria oraz przeprowadzane zaliczenia i egzaminy semestralne. Pozostałe zajęcia realizowane są w chmurze w godzinach wieczornych (2 spotkania w tygodniu po 2 godziny lekcyjne).

Na rokakademicki 2013/2014 WSZiA przygotowała nową ofertę studiów podyplomowych z zakresu informatyki: informatyka użytkowa, technologie programistyczne, technologie sieciowe, wymienione kierunki będą realizowane w ramach projektu „Akademia w chmurze".

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.podyplomowe. wszia.edu.pl, pod numerem telefonu 84 677 67 31 lub w siedzibie Studium Studiów Podyplomowych WSZiA w Zamościu przy ul. Akademickiej 4, pok. 4

DB
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska