««  « Kwiecień 2018 »  »»

Conrado Moreno na Europejskim Dniu Języków w Zamościu

2013-09-10 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

We wrześniu, w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. W Zamościu także. Do udziału w przedsięwzięciu została zaproszona młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych całego województwa lubelskiego aby wspólnie odkrywać tajemnice nie tylko pochodzenia języków, ale również poznawać kulturę i historię państw Europy.

- Na ten dzień zaplanowaliśmy dla młodzieży wiele atrakcji, w tym prezentacje ciekawostek językowych połączone z muzycznymi i kulinarnymi niespodziankami. Głównym punktem programu będzie konkurs, do uczestnictwa, w którym zapraszamy zespoły uczniów, reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa lubelskiego. Co roku z tej okazji Zamość odwiedza gość europejskiego formatu. W tym roku będzie to Conrado Moreno, prawdopodobnie najbardziej popularny Hiszpan w Polsce, znany m.in. z programu "Europa da się lubić" - informuje Barbara Kolbus ze Stowarzyszenia "Projekt Europa" (jeden z organizatorów przedsięwzięcia).

W konkursie może uczestniczyć maksymalnie 20 zespołów (po 4 uczniów ze szkoły) wraz z opiekunami. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Organizatorzy gwarantują, że żaden z uczestników Europejskiego Dnia Języków nie wyjedzie z Zamościa choćby bez małego upominku.

IV Europejski Dzień Języków odbędzie się 27 września w galerii Twierdza w Zamościu. Organizują go Stowarzyszenie "Projekt Europa" i galeria Twierdza. Organizacjami współpracującymi są: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji oraz Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct.

Patronat honorowy na wydarzeniem objęła europoseł prof. Lena Kolarska-Bobińska. Portal eZamosc.pl patronuje przedsięwzięciu medialnie.