««  « Kwiecień 2018 »  »»

Dajmy szansę absolwentom!

2013-09-11 · Tygodnik Zamojski

W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji wkrótce zostanie wydany dyplom ukończenia uczelni o numerze 12000.

- To ogromna radość, ale także zo­bowiązanie. Udany rozwój zawodowy naszych absolwentów jest dla uczelni niezwykle ważną sprawą. Chcemy, aby jak największa rzesza tych młodych, wykształconych i ambitnych ludzi pracowała dla dobra regionu, z które­go się wywodzi. A większość naszych absolwentów to mieszkańcy Lubelsz­czyzny - podkreśla Zofia Kiełbińska-Ryń, kierownik Biura Karier w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Wobec realnych trudności ze zna­lezieniem miejsca pracy zgodnego z posiadanym wykształceniem coraz więcej absolwentów opuszcza nasz region i przemieszcza się do innych części Polski lub za granicę.

Uczelnia apeluje do pracodawców naszego regionu o wspólne działanie na rzecz zapewnienia warunków do pracy i życia w tym regionie dla absol­wentów szkół wyższych.

Biuro Karier Wyższej Szkoły Za­rządzania i Administracji w Zamościu zaprasza do współpracy. Każda oferta praktyki, stażu czy zatrudnienia, która trafi do uczelni, zostanie przekazana zainteresowanym.
- Studenci są zobowiązani do odbycia znacznej liczby praktyk zawodowych i będą wspierać firmy lokalne bezpłatną pracą, oczekując w zamian jedynie możliwości prak­tycznego przygotowywania się do wykonywania zawodu i życzliwego zainteresowania ze strony opiekuna praktyki - mówi kierownik Zofia Kiełbińska-Ryń.

Podkreśla, że prak­tykanci i stażyści są bardzo dobrze oceniani przez pracodawców. Do­wodem na to są chociażby wyniki badań kompetencji specjalistycznych, przeprowadzonych wśród studentów budownictwa, gdzie pracodawcy jed­noznacznie na mocną czwórkę ocenili kompetencje specjalistyczne zdobyte w trakcie nauki.

Do działań wspierających zatrud­nienie absolwentów, oprócz licznych szkoleń i seminariów, niewątpliwie należy zaliczyć stworzenie przez uczelnię Akademickiego Klastra Inżynierii Wiedzy. - AKIW skupia instytucje i firmy związane z branżą informatyczną. Firmy zapewniają staż i praktyki zawodowe studentom, a w przyszłości pracę dla absolwentów. Już w tej chwili niektóre z nich oferują studentom zatrudnienie. Poszukiwani są np. programiści - informuje dr inż. Krzysztof Pancerz, prorektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Propozycje współpracy należy kierować:
Biuro Karier WSZiA,
ul. Akademicka 4, pok. nr 31, 22-400 Zamość,
e-mail: biurokarier@wszia.edu.pl, tel. 84 677 67 18.

Zr