««  « Lipiec 2018 »  »»

I Festiwal Fresku trwa w Zamościu

2013-10-02 · Nasze miasto

Vico Calabro, Aleksandra Zanchi, Gulio Bellochio czy Vega Santor – to artyści, którzy od poniedziałku uczestniczą w I Festiwalu Fresku w Zamościu. Nietypowe przedsięwzięcie zorganizowała Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Artyści z Włoch i Polski od kilku dni malują fresk na ścianie w budynku Collegium Novum WSZiA w Zamościu. Wśród najważniejszych gości I Festiwalu Fresku znalazł się Vico Calabro z Włoch, założyciel szkoły fresku Frescopolis, jeden z największych ekspertów w tej dziedzinie na świecie.

- Jestem szczęśliwa, że nasze zaproszenie przyjęli tak znakomici twórcy. Dziękuję władzom uczelni, że udostępniła swoje ściany do realizacji. Sądzę, że zarówno dla artystów jak i studentów będzie to znakomite doświadczenie – mówi Wioletta Lewandowska, koordynatorka I Festiwalu Fresku w Zamościu.

I Festiwal Fresku potrwa do 5 października. Artystyczną imprezę zakończy wykład o współczesnym fresku, który wygłosi Sylwester Pędziejewski, artysta, który na swoim koncie ma liczne prace konserwatorskie w Polsce, Rosji i we Włoszech. W Polsce Pędziejewski zasłynął z konserwacji polichromii m.in. Bazyliki Katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku. W I Festiwalu Fresku uczestniczą również zamojscy artyści – Wioletta Lewandowska oraz Maciej Sęczawa.