Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

I Festiwal Fresku trwa w Zamościu

2013-10-02 · Nasze miasto

Vico Calabro, Aleksandra Zanchi, Gulio Bellochio czy Vega Santor – to artyści, którzy od poniedziałku uczestniczą w I Festiwalu Fresku w Zamościu. Nietypowe przedsięwzięcie zorganizowała Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Artyści z Włoch i Polski od kilku dni malują fresk na ścianie w budynku Collegium Novum WSZiA w Zamościu. Wśród najważniejszych gości I Festiwalu Fresku znalazł się Vico Calabro z Włoch, założyciel szkoły fresku Frescopolis, jeden z największych ekspertów w tej dziedzinie na świecie.

- Jestem szczęśliwa, że nasze zaproszenie przyjęli tak znakomici twórcy. Dziękuję władzom uczelni, że udostępniła swoje ściany do realizacji. Sądzę, że zarówno dla artystów jak i studentów będzie to znakomite doświadczenie – mówi Wioletta Lewandowska, koordynatorka I Festiwalu Fresku w Zamościu.

I Festiwal Fresku potrwa do 5 października. Artystyczną imprezę zakończy wykład o współczesnym fresku, który wygłosi Sylwester Pędziejewski, artysta, który na swoim koncie ma liczne prace konserwatorskie w Polsce, Rosji i we Włoszech. W Polsce Pędziejewski zasłynął z konserwacji polichromii m.in. Bazyliki Katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku. W I Festiwalu Fresku uczestniczą również zamojscy artyści – Wioletta Lewandowska oraz Maciej Sęczawa. 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska