««  « Styczeń 2018 »  »»

Festiwal fresku, czyli malowidło w rektoracie WSZiA

2013-10-03 · Tygodnik Zamojski

Wielki ścienny obraz jest już prawie gotów. Od poniedziałku pracują nad nim artyści z Włoch i Zamościa, biorący udział w I Międzynarodowym Festiwalu Fresku.

Barwny obraz, który powstaje na jednej ze ścian rektoratu Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji, będzie miał wymiary 1,4 na 3,5 metra.

Nad dziełem pracują Alessandra Zanchi, Giulio Bellochio, Annalisa De Bernardin, Laura Gilberti i Vega Sartor, a także artyści zamojscy Wioletta Lewandowska (koordynatorka festiwalu), Dorota i Bartek Bronikowscy oraz Maciej Sęczawa. Ich poczynania nadzoruje 73-letni Vico Calabro, założyciel szkoły fresku Frescopolis.

Fresk ma być gotowy w sobotę (5 października) i wówczas zostanie pokazany (godz. 16) publiczności.

Wcześniej (godz. 14.30) w Collegium Novum WSZiA (sala 105) wykład o współczesnym fresku wygłosi Sylwester Pędziejewski, artysta, który ma na koncie liczne prace konserwatorskie w Polsce (pracował m.in. przy polichromiach Bazyliki Katedralnej w Płocku), Rosji i we Włoszech.