««  « Lipiec 2018 »  »»

WSZiA – inauguracja i liceum akademickie

2013-10-09 · Roztocze Online

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji po raz 17 zainaugurowała nowy rok akademicki.

WSZiA pozostaje największą, zamojską uczelnią. Studiuje na niej obecnie ponad 1500 studentów, w tym 200 z Ukrainy. Inauguracja roku akademickiego odbyła się w Auli w budynku Collegium Novum, przy ul. Sienkiewicza.To za dwa miesiące będzie – o czym już wcześniej pisaliśmy – główny budynek dydaktyczny uczelni i siedziba jej władz.

Rektor Jan Andreasik zasygnalizował w trakcie swojego wystąpienia, że zmiana się charakter uczelni. Oprócz dydaktyki, WSZiA będzie również podejmowała zlecenia eksperckie, wykorzystując potencjał intelektualny zatrudnionych pracowników naukowych oraz będzie rozwijana tzw. „Akademia w chmurze”. Ważnym elementem pracy zamojskiej uczelni są – i będą również w przyszłości – duże projekty badawcze, jak ten, o którym mówił w wykładzie inauguracyjnym dr hab. Wojciech Franus, a który dotyczy innowacyjnego wykorzystania tufów zeolitowych.

W wypowiedzi dla dziennikarzy rektor nie krył, że zmiany demograficzne mają wpływ na podejmowane decyzje, jednak uczelnia będzie nadal funkcjonowała w Zamościu.

Pojawiła się też informacja o planach uczelni związanych ze szkolnictwem na poziomie średnim. Rektor Andreasik zdradził, że WSZiA wystąpiło o zezwolenie na utworzenie w Zamościu Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Jego siedziba będzie mieściła się w budynkach dydaktycznych przy ul. Sienkiewicza.