««  « Wrzesień 2018 »  »»

WSZiA ma nowe władze

2013-12-06 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu został Krzysztof Pancerz. Zastąpił on Jana Andreasika, który był rektorem uczelni od 2003 roku. Na kanclerza uczelni została powołana Elżbieta Antończak, zastąpiła Andrzeja Łygasa.

O zmianach zdecydował założyciel uczelni, decyzję pozytywnie zaopiniował senat uczelni.

Dr inż. Krzysztof Pancerz jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Rzeszo­wskiej (1998) - specjalność: aparatura elektroniczna. Ukończył studia podyplomowe z zakresu inżynierii oprogramowania na Politechnice Rzeszowskiej (1999). Pracę doktorską nt. „Zastosowanie zbiorów przybliżonych do identyfikacji modeli systemów współbieżnych” (promotor dr hab. Zbigniew Suraj) obronił w 2006 r. w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jego zainteresowania skupiają się wokół problematyki z zakresu inteligencji obliczeniowej, eksploracji danych, analizy biosygnałów, układów logicznych, systemów cyfrowych i mikroprocesorów, matematyki stosowanej, metod obliczeniowych oraz języków programowania.

Jest autorem wielu publikacji w czasopismach międzynarodowych, monografiach i pracach zbiorowych oraz referatów na konferencjach międzynarodowych z zakresu inteligencji obliczeniowej, odkrywania wiedzy z danych i uczenia maszynowego, systemów wspomagania decyzji, informatyki biomedycznej. Był członkiem komitetów programowych konferencji międzynarodowych z serii Rough Sets and Current Trends in Computing, Rough Sets and Knowledge Technology, Human System Interaction, Bio-inspired Systems and Signal Processing, Advanced Machine Learning Technologies and Applications. Kierował projektem naukowo-badawczym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inteligentne metody komputerowego wspomagania bezinwazyjnej diagnostyki chorób krtani”.

Od 1 lutego br. był zatrudniony w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji na stanowisku prorektora.

Mgr Elżbieta Antończak jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunek – ekonomika i organizacja handlu zagranicznego, specjalizacja – międzynarodowe stosunki gospodarcze. Zajmowała stanowiska kierownicze w obszarze handlu i marketingu, zarządzania kadrami oraz zarządzania średnim przedsiębiorstwem. Zatrudniona w uczelni od listopada 1997 roku. Przez wiele lat sprawowała funkcję pełnomocnika rektora ds. zarządzania jakością, była audytorem wewnętrznym. Ostatnie kilka lat pełniła funkcję sekretarza i pracowała na stanowisku kierownika Biura Rektora i Kanclerza Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.