««  « Styczeń 2018 »  »»

Awans czasopism naukowych WSZiA

2013-12-20 · Tygodnik Zamojski

W ministerialnym wykazie czasopism punktowanych znalazły się po raz kolejny 3 wydawnictwa Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Są to Barometr Regionalny oraz Zamojskie Studia i Materiały w seriach: Pedagogika i Fizjoterapia. Dwa pierwsze awansowały co do liczby punktów za publikacje na ich łamach. Barometr Regionalny zdobył 8 punktów (dotychczas 7 pkt). Zamojskie Studia i Materiały. Seria – Pedagogika także otrzymały o 1 punkt więcej, awansowały z 5 na 6 punktów. Trzecie czasopismo punktowane to Zamojskie Studia i Materiały. Seria Fizjoterapia – 4 punkty. Maksymalnie minister przyznaje 10 punktów.

Wysoka punktacja czasopism Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu wynika z oceny poziomu pism oraz ich umiędzynarodowienia.

- Moim zdaniem o wysokiej punktacji zadecydowała międzynarodowa Rada Naukowa, składająca się z profesorów z polskich uczelni, słowackich i ukraińskich. Publikujemy w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim (były artykuły również w języku niemieckim). Ponad połowa artykułów to doniesienia naukowe autorów z innych ośrodków akademickich (jest to ważny argument). Artykuły są recenzowane. Nasze pismo dociera do różnych uczelni w Polsce oraz bibliotek, jest również jest udostępniane w bazach internetowych. Na przykład jesteśmy często cytowani przez naukowców na Ukrainie. Coraz częściej wielu pracowników akademickich z innych uczelni chce publikować w naszym zeszycie. A my jesteśmy gotowi na współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi naszym pismem- tłumaczy dr Janusz Skwarek, dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki, redaktor naczelny Zamojskich Studiów i Materiałów. Seria – Pedagogika.

„Barometr Regionalny. Analizy i Prognozy” poświęcony jest teoretycznym i empirycznym pracom z zakresu ilościowych badań regionalnych, a zwłaszcza analiz i prognoz rozwoju gospodarczego oraz ocen koniunktury gospodarczej, przedsiębiorczości, innowacji, kapitału intelektualnego, rynku pracy na poziomie regionalnym, a także współpracy międzyregionalnej i transgranicznej. W kwartalniku prezentowane są artykuły i komunikaty z badań z zastosowaniem metod analizy statystycznej, opracowywania badań ankietowych, modelowania ekonometrycznego, taksonomii, klasyfikacji oraz pozyskiwania wiedzy.

Publikacje w punktowanych czasopismach są konieczne do rozwoju kariery naukowej. Przy otwieraniu przewodów doktorskich i habilitacyjnych Rady Wydziału skrzętnie liczą wszystkie punkty naukowcom starającym się o awans zawodowy.