Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Przetargi Media o nas Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Styczeń 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Prawnicy w chmurze internetowej

2014-01-15 · Wprost

,,Aktualne problemy prawa polskiego, europejskiego i międzynarodowego” to tematyka ogólnopolskiej konferencji naukowej zorganizowanej 12 grudnia 2013 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Konferencję zrealizowano w chmurze internetowej przy współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Było to ciekawe i cenne doświadczenie, wskazujące nowe możliwości prowadzenia naukowego dyskursu - ocenił inicjator tej koncepcji, dr hab. Wojciech Orłowski z UMCS w Lublinie. - Zależało nam na sprawdzeniu możliwości technicznych bezpośredniego przekazu konferencji na odległość. Nasz pomysł okazał się być inspirujący. W maju tego roku planujemy, by największa w tym roku w Polsce konferencja naukowa z zakresu prawa konstytucyjnego była dostępna dla uczestników również w tej formie - zaznaczył.

W opinii Pełnomocnika Rektora WSZiA ds. Rozwoju, dr. inż. Andrzeja Burdy, „świat przeniósł się do Internetu". - To doskonałe narzędzie komunikacji - oszczędza czas, ogranicza koszty i zbędny wysiłek na podróże. W obecnej, kłopotliwej sytuacji materialnej polskiej nauki, to zalety niebagatelne. Konferencje „w chmurze” nie mają na celu zastąpić osobistego udziału uczestników, ale mogą go doskonale ułatwić. To, jak na razie, najszybszy znany mi sposób podróży w czasie i przestrzeni - ocenił.   

 

Źródło: 
http://www.wprost.pl/ar/431981/Prawnicy-w-chmurze-internetowej/


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska