Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Przetargi Media o nas Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Styczeń 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Ostatnia szansa na studia pomostowe

2014-03-04 · Kronika Tygodnia

 Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu otrzymała 100 miejsc na bezpłatne studia pomostowe na kierunku pielęgniarstwo. Rekrutacja trwa do 20 marca. Jest to ostatnia szansa na podjęcie studiów bezpłatnych na tym kierunku również dla osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w zawodzie a teraz chcą do niego wrócić to może podjąć studia.? Osoby, które ukończyły szkołę średnią lub policealną o profilu medycznym na kierunku pielęgniarstwo. Pielęgniarki i pielęgniarze pracujący w zawodzie, osoby z powyższym wykształceniem, które nigdy nie podjęły pracy w zawodzie, osoby z powyższym wykształceniem, które nie posiadają aktualnego prawa wykonywania zawodu.

- Studia trwają 2 lub 3 semestry, w zależności od rodzaju ukończonej szkoły medycznej. Studia są więc relatywnie krótsze od studiów medycznych. Są one studiami doskonalącymi i bezpłatnymi. Zachętą do podjęcia studiów powinna być również prognoza nie tak odległego, poważnego deficytu na rynku pracy pielęgniarek i pielęgniarzy. Stąd propozycja jest bardzo atrakcyjna - zachęca rektor uczelni dr inż. Krzysztof Pancerz.

Absolwenci legitymują się dyplomem europejskim studiów I stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Z prognoz rynku pracy wynika, że w 2020 roku zabraknie w Polsce 60 tysięcy pielęgniarek i pielęgniarzy. Deficyt wynika nie tylko z tego, że po studiach chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę, ale także z niewielkiej, relatywnie do zapotrzebowania, liczby absolwentów kończących ten kierunek.

Małgorzata Bzówka


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska