««  « Styczeń 2018 »  »»

Pierwsi absolwenci „Akademii w chmurze

2014-03-04 · Kronika Tygodnia

147 absolwentów otrzymało 1 marca świadectwa ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Władze uczelni: rektor dr inż. Krzysztof Pancerz oraz dziekani dr hab. Mieczysław Kowerski i dr Janusz Skwarek wręczyli świadectwa absolwentom kierunków: diagnoza i terapia pedagogiczna z elementami socjoterapii, edukacja wczesnoszkolna, informatyka (dla nauczycieli), pedagogika, pedagogika przedszkolna, zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Najliczniejszą grupę stanowili absolwenci zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. To już siódma edycja tego kierunku, którego kierownikiem jest Weronika Kołtun, obecna również na uroczystości.

Absolwenci, podsumowując 3-seme-stralny okres swojej edukacji, szczególną uwagę zwracali na praktyczny wymiar kształcenia. Duża liczba godzin zajęć praktycznych, prowadzonych przez kadrę specjalistów-praktyków, pozwoliła słuchaczom na rzetelne przygotowanie się do pracy na stanowisku nauczyciela edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Również absolwenci diagnozy i terapii pedagogicznej z elementami socjoterapii jako atut ukończonego kierunku wymieniali dużą liczbę godzin zajęć praktycznych, prowadzonych przez kadrę specjalistów.

Na szczególną uwagę zasługują absolwenci informatyki (dla nauczycieli), realizowanej w ramach „Akademii w chmurze". Są to pierwsi absolwenci tej formy kształcenia. Przed rozpoczęciem studiów obecnym absolwentom towarzyszyło wiele obaw, związanych z realizacją „zajęć w chmurze". Jednak już w trakcie studiów słuchacze przekonali się, że studia w chmurze mają wiele zalet: przede wszystkim niższe koszty kształcenia, a także oszczędność czasu. Tylko 3 zjazdy stacjonarne w ramach semestru, pozostałe zajęcia w chmurze. Ponadto konwersatoria realizowane w chmurze są rejestrowane, a to umożliwia słuchaczom wielokrotne korzystanie z zarejestrowanych materiałów. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy słuchacz nie może uczestniczyć w zajęciach lub wtedy, gdy realizowany materiał jest dość trudny i wymaga powtórzenia.

Obecnie WSZiA realizuje 2 kolejne edycje studiów podyplomowych w ramach „Akademii w chmurze". Są to informatyka (dla nauczycieli) oraz technologie internetowe.

Tegorocznym absolwentom studiów podyplomowych gratulujemy zdobycia nowych kwalifikacji i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów podyplomowych, zarówno w ramach „Akademii w chmurze", jak i w formie tradycyjnej, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni. Pełna informacja o studiach znajduje się na stronie: www.podyplomowe. wszia.edu.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać również w Studium Studiów Podyplomowych WSZiA, ul. Akademicka 4, pok.4 tel. 84 677 67 31, 84 677 67 13, e-mail: podyplomowe@wszia.edu.pl.

Danuta Błahuta