««  « Styczeń 2018 »  »»

Zamojski Konkurs Informatyczny dla gimnazjalistów

2014-04-24 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu organizuje 28 kwietnia konkurs informatyczny dla gimnazjalistów. Patronat honorowy nad konkursem objął rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu dr inż.. Krzysztof Pancerz.

- Pierwsza edycja Zamojskiego Konkursu Informatycznego z elementami matematyki, w ramach którego gimnazjaliści zmagać się będą zarówno z zadaniami z zakresu informatyki jak i matematyki, odbędzie się w laboratoriach komputerowych WSZiA w Zamościu, w budynku Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza – informuje dr Janusz Skwarek, dyrektor ALO.

Pomysłodawcy tego konkursu, pracownicy naukowi uczelni oraz przyszli nauczyciele informatyki ALO w Zamościu zaplanowali zawody w formie praktycznej, z wykorzystaniem komputerów. W ramach konkursu uczniowie rozwiążą test wielokrotnego wyboru dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń i sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki. A następnie gimnazjaliści wykażą się praktyczną umiejętnością logicznego myślenia oraz znajomością narzędzi komputerowych.

Oceny wykonanych zadań dokona specjalny system elektroniczny, który będzie punktował poprawność rozwiązania, a także czas wykonania.

W drugiej części spotkania z informatyką zaplanowano ciekawe zajęcia warsztatowe dla uczestników przygotowane przez pracowników naukowych WSZiA w Zamościu. Gimnazjaliści poznają możliwości przygotowania własnej aplikacji na Smartfona i te zajęcia poprowadzi rektor dr inż. Krzysztof Pancerz. Natomiast drugi temat „Jak uczą się komputery?” przedstawi dr inż. Andrzej Burda, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji.

Zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Derkom. Ponadto firma Sitaniec Technology oraz Bank BPS także ufundowały nagrody rzeczowe przewidziane dla wyróżnionych uczniów. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

W konkursie weźmie udział kilkudziesięciu uczniów reprezentujących gimnazja z Zamościa oraz okolicznych gmin.