Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Przetargi Media o nas Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Styczeń 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Sprawdź się i naucz czegoś więcej

2014-04-24 · Roztocze Online

To tytuł konkursu informatycznego dla gimnazjalistów organizowanego przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Odbędzie się 28 kwietnia. W konkursie weźmie udział kilkudziesięciu uczniów reprezentujących gimnazja z Zamościa i okolicznych gmin.
- Pierwsza edycja zamojskiego konkursu informatycznego z elementami matematyki, w ramach którego gimnazjaliści zmagać się będą zarówno z zadaniami z zakresu informatyki jak i matematyki, odbędzie się w laboratoriach komputerowych WSZiA w Zamościu, w budynku Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza – informuje dr Janusz Skwarek, dyrektor ALO.

Pomysłodawcy tego konkursu, pracownicy naukowi uczelni oraz przyszli nauczyciele informatyki ALO w Zamościu zaplanowali zawody w formie praktycznej, z wykorzystaniem komputerów. W ramach konkursu uczniowie rozwiążą test wielokrotnego wyboru dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń i sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki. A następnie gimnazjaliści wykażą się praktyczną umiejętnością logicznego myślenia oraz znajomością narzędzi komputerowych. Oceny wykonanych zadań dokona specjalny system elektroniczny, który będzie punktował poprawność rozwiązania, a także czas wykonania.

Jak informują organizatorzy, w drugiej części spotkania z informatyką zaplanowano ciekawe zajęcia warsztatowe dla uczestników przygotowane przez pracowników naukowych WSZiA w Zamościu. Gimnazjaliści poznają możliwości przygotowania własnej aplikacji na smartfona i te zajęcia poprowadzi dr inż. Krzysztof Pancerz, rektor WSZiA. Natomiast drugi temat „Jak uczą się komputery?” przedstawi dr inż. Andrzej Burda, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji.

Los przyszłych świetnych programistów nie jest obojętny zamojskim pracodawcom. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium otrzymają indywidualnie atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę DERKOM. Ponadto firma SITANIEC TECHNOLOGY oraz Bank BPS także ufundowały nagrody rzeczowe przewidziane dla wyróżnionych uczniów. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska