««  « Wrzesień 2018 »  »»

Konkurs informatyczny dla gimnazjalistów w LO przy WSZiA

2014-04-24 · Tygodnik Zamojski

Z zadaniami z zakresu informatyki jak i matematyki będą się zmagać uczestnicy konkursu, który dla gimnazjalistów organizuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy WSZiA w Zamościu.

W poniedziałek (28 kwietnia) przy komputerach w pracowni WSZiA zasiądzie kilkudziesięciu gimnazjalistów ze szkół w Zamościu i z okolicznych gmin.

Pomysłodawcy imprezy, pracownicy naukowi uczelni oraz przyszli nauczyciele informatyki ALO zaplanowali zawody w formie praktycznej.

- W ramach konkursu uczniowie rozwiążą test wielokrotnego wyboru dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń i sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki. A następnie gimnazjaliści wykażą się praktyczną umiejętnością logicznego myślenia oraz znajomością narzędzi komputerowych - zapowiada Małgorzata Bzówka z WSZiA.

W drugiej części spotkania z informatyką zaplanowano zajęcia warsztatowe. Gimnazjaliści poznają możliwości przygotowania własnej aplikacji na Smartfona. Zajęcia te zajęcia poprowadzi rektor dr inż. Krzysztof Pancerz. Natomiast drugi temat „Jak uczą się komputery?" przedstawi dr inż. Andrzej Burda, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji.

Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody.

Źródło: http://www.tygodnikzamojski.pl