««  « Lipiec 2018 »  »»

Rozstrzygnięto zamojski konkurs informatyczny

2014-04-28 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

23 gimnazjalistów z 8 gimnazjów Zamościa i okolicznych gmin rywalizowało w pierwszej edycji "Zamojskiego Konkursu Informatycznego z Elementami Matematyki". Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń komputerowych, sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki, a następnie wykonali zadania praktyczne.

Wszystkie zadania, a było ich 50, rozwiązali przy pomocy komputerów. Oceny wykonanych zadań dokonał specjalny system elektroniczny, który punktował poprawność rozwiązania, a także czas wykonania zadań.

Rozstrzygnięto zamojski konkurs informatyczny, foto: materiał nadesłanyPierwsze miejsce zdobył Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu, drugie Karol Belina z Gimnazjum w Płoskiem. O zajęciu miejsca trzeciego, czwartego i piątego zadecydował czas wykonania zadań, ponieważ uczniowie zdobyli jednakową liczbę punktów. Trzecie miejsce zdobył Dawid Kawka z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, czwarte miejsce – Wojciech Szewczuk z Gimnazjum nr 4 w Zamościu i piąte miejsce – Michał Jachorek z Gimnazjum w Miączynie.

Po konkursie uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących między innymi tworzenia aplikacji na smartfona.

Przedsięwzięcie zorganizowało Akademickie Liceum Ogólnokształcące działające przy miejscowej Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji.