««  « Styczeń 2018 »  »»

Gimnazjaliści znają się na informatyce

2014-04-28 · Tygodnik Zamojski

Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu, Karol Belina z Gimnazjum w Płoskiem i Dawid Kawka z Gimnazjum nr 2 w Zamościu - to laureaci trzech pierwszych miejsc w konkursie informatycznym, który dzisiaj odbył się w Zamościu.

Zorganizowano go w laboratoriach komputerowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy WSZiA w Zamościu.

Do konkursu przystąpiło 23 gimnazjalistów z 8 szkół. Rywalizowali pod hasłem „Sprawdź się i naucz czegoś więcej".

Gimnazjaliści rozwiązywali test wielokrotnego wyboru dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń komputerowych, sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki, a następnie wykonali zadania praktyczne.

Pierwsze miejsce zdobył Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu. Na drugim znalazł się Karol Belina z Gimnazjum w Płoskiem.

O zajęciu miejsca trzeciego, czwartego i piątego zadecydował czas wykonania zadań, ponieważ uczniowie zdobyli jednakową liczbę punktów.

Laureatem trzeciej nagrody był Dawid Kawka z Gimnazjum nr 2 w Zamościu. Czwarte miejsce zajął Wojciech Szewczuk z Gimnazjum nr 4 w Zamościu, a piąte - Michał Jachorek z Gimnazjum w Miączynie.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do V otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci smartfona, tabletów, dysku zewnętrznego oraz profesjonalnych słuchawek.

Źródło: http://www.tygodnikzamojski.pl