««  « Lipiec 2018 »  »»

Piotr Samborski najlepszy

2014-04-30 · Roztocze Online

Uczeń z Gimnazjum nr 4 został laureatem pierwszej edycji „Zamojskiego Konkursu Informatycznego z Elementami Matematyki”.

Jak powiedział nam dr inż. Andrzej Burda, uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Sprawdzana była znajomości budowy komputera, urządzeń komputerowych, sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki, a następnie wykonali zadania praktyczne. Wszystkie zadania, a było ich 50, rozwiązali przy pomocy komputerów z pracowni nowo powstałego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

W konkursie uczestniczyło 23 gimnazjalistów z 8 gimnazjów z Zamościa i okolicznych gmin. Dr Janusz Skwarek, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wyraził zadowolenie z takiego zainteresowania konkursem. Zwrócił uwagę, że poziom wiedzy informatycznej w zamojskich szkołach nie jest zbyt duży a dowodem na to jest chociażby fakt, że młodzież nie wybiera informatyki na maturze i nie było do tej pory organizowanego w Zamościu konkursu informatycznego.

Na podstawie uzyskanych w konkursie punktów wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu, drugie miejsce uzyskał Karol Belina z Gimnazjum w Płoskiem. O zajęciu miejsca trzeciego, czwartego i piątego zadecydował czas wykonania zadań, ponieważ uczniowie zdobyli jednakową liczbę punktów. Trzecie miejsce zdobył Dawid Kawka z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, czwarte miejsce – Wojciech Szewczuk z Gimnazjum nr 4 w Zamościu i piąte miejsce – Michał Jachorek z Gimnazjum w Miączynie.

Źródło: http://roztocze.net/piotr-samborski-najlepszy/