Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Czerwiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Zamojski Konkurs Informatyczny rozstrzygnięty

2014-05-06 · Kronika Tygodnia

23 gimnazjalistów z 8 gimnazjów miasta Zamość oraz okolicznych gmin uczestniczyło 28 kwietnia 2014 r. w pierwszej edycji Zamojskiego Konkursu Informatycznego z elementami Matematyki. Zwycięzcą konkursu, którego organizatorem było Akademickie Liceum Ogólnokształcące, został Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamo-ściu. Konkurs odbywał się pod hasłem „Sprawdź się i naucz czegoś więcej". W konkursie uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru (50 pytań) dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń komputerowych, sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki, a następnie wykonali zadania praktyczne. Oceny wykonanych zadań dokonał specjalny system elektroniczny uczelni, który punktował poprawność rozwiązania, a także czas wykonania zadań.

Po przerwie, w drugiej części spotkania z informatyką, odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczestników, które stanowiły wybrane elementy autorskiego programu rozszerzonej informatyki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. Zajęcia tematyczne prowadzili pracownicy naukowi - przyszli nauczyciele informatyki w tej szkole. Odbyły się dwa warsztaty: pierwszy „Moja własna aplikacja na Smartfona", który poprowadził dr inż. Krzysztof Pancerz oraz drugi „Jak uczą się komputery", realizowany przez dra inż. Andrzeja Burdę. - Zajęcia wzbudziły zainteresowanie uczniów i jak obserwowałem ich zaangażowanie to na pewno także wzbogaciły posiadane umiejętności - dyrektor szkoły Janusz Skwarek komentuje udział uczniów w zajęciach.
Na podstawie uzyskanych w konkursie punktów wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu, drugie miejsce uzyskał Karol Belina z Gimnazjum w Płoskiem. O zajęciu miejsca trzeciego, czwartego i piątego zadecydował czas wykonania zadań, ponieważ uczniowie zdobyli jednakową liczbę punktów. Trzecie miejsce zdobył Dawid Kawka z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, czwarte miejsce -Wojciech Szewczuk z Gimnazjum nr 4 w Zamościu i piąte miejsce -Michał Jachorek z Gimnazjum w Miączynie.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do V otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci smartfona, tabletów, dysku zewnętrznego oraz profesjonalnych słuchawek. Należy podkreślić zaangażowanie zamojskich firm informatycznych DERKOM oraz SITANIEC TECHNOLOGY, jak również Banku BPS, które ufundowały nagrody dla laureatów konkursu. Konkurs wspierała również firma ORACLE.


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska