««  « Czerwiec 2018 »  »»

Gimnazjaliści - informatycy

2014-05-07 · Tygodnik Zamojski

Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu wygrał I Zamojski Konkurs Informatyczny z elementami matematyki, zorganizowany 28 kwietnia br. przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

W konkursie uczestniczyło 23 gimnazjalistów z 8 gimnazjów miasta Zamość oraz okolicznych gmin.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Konkurs odbył się pod hasłem „Sprawdź się i naucz czegoś więcej". W konkursie uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru (50 pytań) dotyczący znajomości budowy komputera, urządzeń komputerowych, sieci komputerowych, programowania i elementów matematyki, a następnie wykonali zadania praktyczne. Oceny zadań dokonał specjalny system elektroniczny uczelni, który punktował poprawność rozwiązania, a także czas wykonania zadań.

W drugiej części spotkania z informatyką, odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczestników, które stanowiły wybrane elementy autorskiego programu rozszerzonej informatyki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu. Zajęcia tematyczne prowadzili pracownicy naukowi - przyszli nauczyciele informatyki w tej szkole- dr inż. Krzysztof Pancerz, rektor WSZiA oraz dr inż. Andrzej Burda, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji. Warsztat na temat „Moja własna aplikacja na Smartfona", poprowadził dr inż. Krzysztof Pancerz a „Jak uczą się komputery", tłumaczył uczestnikom dr inż. Andrzej Burda.

Na podstawie uzyskanych w konkursie punktów wyłoniono laureatów oraz przyznano wyróżnienia. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Samborski z Gimnazjum nr 4 w Zamościu, drugie miejsce uzyskał Karol Belina z Gimnazjum w Płoskiem. O zajęciu miejsca trzeciego, czwartego i piątego zadecydował czas wykonania zadań, ponieważ uczniowie zdobyli jednakową liczbę punktów. Trzecie miejsce zdobył Dawid Kawka z Gimnazjum nr 2 w Zamościu, czwarte miejsce - Wojciech Szewczuk z Gimnazjum nr 4 w Zamościu i piąte miejsce - Michał Jachorek z Gimnazjum w Miączynie.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od I do V otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci smartfona, tabletów, dysku zewnętrznego oraz profesjonalnych słuchawek. Należy podkreślić zaangażowanie zamojskich firm informatycznych DERKOM oraz SITANIEC TECHNOLOGY, jak również BANKU BPS, które ufundowały nagrody dla laureatów konkursu. Konkurs wspierała również firma ORACLE.

ZAPISY DO SZKÓŁ AKADEMICKICH -GIMNAZJUM I LICEUM -JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁY. Dokumenty można składać w Collegium Maius przy ul. Akademickiej 4 w Zamościu, pok. 6 na parterze, tel. 84 677 67 16 (22).

Dodatkowe informacje na stronach internetowych:
www.gimnazjum.akademickie.zamosc.pl,
www.liceum.akademickie.zamosc.pl