««  « Czerwiec 2018 »  »»

Zamojskie uczelnie w rankingu "Perspektyw"

2014-05-22 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Ukazały się wyniki rankingu szkół wyższych "Perspektywy 2014". W zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zajęła 38 miejsce w kraju, 2 w województwie lubelskim. Z kolei w rankingu państwowych wyższych szkół zawodowych zamojska PWSZ zajęła 16 miejsce.

- Niektóre wskaźniki z ocenianych sekcji takich jak siła naukowa, warunki kształcenia czy innowacyjność zamojska WSZiA ma wyższe od lidera rankingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie - informuje Małgorzata Bzówka, kierownik działu promocji i rekrutacji uczelni. - W kategorii najlepsze niepubliczne uczelnie magisterskie Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jest odnotowywana od 2010 roku wraz z pojawieniem się pierwszych absolwentów kierunku fizjoterapia II stopnia. Wtedy po raz pierwszy na 80 szkół zamojska uczelnia uplasowała się na 66 miejscu. Z roku na rok uczelnia po kilka oczek awansowała do góry - dodaje.

Ranking został oparty na 33 szczegółowych kryteriach, tworzących sześć grup kryteriów: prestiż, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki studiowania oraz umiędzynarodowienie.

W rankingu uczelni wyższych "Perspektywy 2014" oceniono 195 polskich uczelni (88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych). W tym roku zrezygnowano z kategorii niepublicznych uczelni licencjackich, tym samym zamojska Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna nie została ujęta w zestawieniu.