««  « Styczeń 2018 »  »»

Fizjoterapia w WSZiA

2014-07-02 · Tygodnik Zamojski

Z Kongresu Europejskiego Towarzystwa Reumatologicznego (EU LAR) w Paryżu wrócił dr n. med. Rafał Sapuła, reprezentujący Zamojską Klinikę Rehabilitacji oraz Katedrę Fizjoterapii WSZiA w Zamościu.

W Kongresie uczestniczyło 14 tysięcy lekarzy z całej Europy, a obrady koncentrowały się wokół nowoczesnych metod diagnostyki, leczenia farmakologicznego i rehabilitacji w chorobach reumatycznych. W trak-
cie pobytu w Paryżu udało się nawiązać nowe kontakty naukowe i szkoleniowe, w tym z Komitetem Profesjonalistów Ochrony Zdrowia w Reumatologii (Standing Committee of Health Professionals in Rheumatology). Komitet EULAR ma za zadanie wspierać interdyscyplinarną współpracę w leczeniu chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych w Europie, w tym rehabilitację tych dysfunkcji. -Celem tej współpracy ma być możliwość prowadzenia wspólnych projektów badawczych oraz rozwój zawodowy pracowników Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji i Katedry Fizjoterapii poprzez m.in. staże zagraniczne w najlepszych tego typu ośrodkach rehabilitacji w Europie - informuje dr Rafał Sapuła, ordynator Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA w Zamościu Równie ważne jest nawiązanie współpracy z Kliniką Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku kierowaną przez profesor Annę Kuryliszyn - Moskal, specjalistę reumatologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji medycznej.

Zamojska Klinika Rehabilitacji to świetne miejsce dla studentów fizjoterapii do realizacji zajęć praktycznych oraz praktyk zawodowych. Klinika ściśle współpracuje z zagranicznymi uczelniami m.in. w Turcji, skąd przyjeżdżają w ramach programu Erasmus plus studenci i tutaj właśnie odbywają staże zawodowe. Obecnie uczelnia gości 3 tureckich studentów z Yasar University z Istambułu.