««  « Lipiec 2018 »  »»

Sympozjum na 600 osób

2014-09-10 · Roztocze Online

Do Zamościa przyjadą członkowie Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji i Polskiej Akademii Nauk oraz goście z zagranicy.

- To pierwsze tego typu spotkanie w historii polskiej rehabilitacji – mówi dr n. med. Rafał Sapuła z Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, przewodniczący komitetu organizacyjnego. – Sympozjum jest połączone z wyjątkowym wydarzeniem jakim jest organizacja w Zamościu zgromadzenia ogólnego sekcji i zarządu medycyny fizykalnej rehabilitacji Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów. Przyjazd zapowiedziało około 100 najwybitniejszych specjalistów europejskiej rehabilitacji. Jest to zaszczyt i wyróżnienie dla naszego kraju oraz wyraz uznania zasług i wkładu polskiej rehabilitacji w rozwój tej dziedziny medycyny w Europie i na świecie – wyjaśnia dr n. med. Rafał Sapuła.

16. edycja międzynarodowego sympozjum naukowo-szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji adresowana jest do lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, ortopedii, neurologii, reumatologii, geriatrii, chorób wewnętrznych, lekarzy rodzinnych, fizjoterapeutów oraz członków towarzystw naukowych z całego kraju.

Obrady będą koncentrować się wokół takich zagadnień jak: rehabilitacja dzieci, dorosłych i osób starszych z osteoporozą, problemy rehabilitacji osób starszych, interdyscyplinarny model rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, rehabilitacja w chorobach wewnętrznych, nowoczesne metody fizjoterapeutyczne oraz medycyna fizykalna w rehabilitacji, aktualne problemy rehabilitacji w onkologii, wyzwania dla rehabilitacji wynikające z ICF i konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Sympozjum odbędzie się w dniach 11-13 września. Miejscem obrad będzie CKF „Stylowy”. Organizatorzy: lubelski oddział Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Zamojska Klinika Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oczekują przyjazdu około 600 osób.

Prace naukowe zaprezentowane na sympozjum będą opublikowane w „Polish Journal of Rehabilitation Research”, „Postępach Rehabilitacji” oraz „Zamojskich Studiach i Materiałach”, seria Fizjoterapia. Czasopisma te objęły patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ, w zakładce dotyczącej sympozjum.