Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Wrzesień 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Przejdź do dnia dzisiejszego

Rehabilitanci z Polski i Europy na sympozjum w Zamościu

2014-09-12 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Najwybitniejsi specjaliści europejskiej rehabilitacji zjechali do Zamościa na sympozjum naukowo-szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Obrady odbywają się w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy". Zamojskim partnerem sympozjum jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji.

W sympozjum bierze udział około 600 specjalistów. Uczestnicy zapoznają się z aktualnymi trendami w rehabilitacji. Obrady koncentrują się głównie wokół problemów rehabilitacji osób starszych, osób z osteoporozą, wokół dzieci z porażeniem mózgowym czy rehabilitacji w chorobach wewnętrznych.

Rafał Sapuła, specjalista rehabilitacji medycznej, przewodniczący komitetu organizacyjnego sympozjum i kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, foto: materiał nadesłanyRafał Sapuła, specjalista rehabilitacji medycznej, przewodniczący komitetu organizacyjnego sympozjum i kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji jest zdania, że zamojska rehabilitacja nie odstaje od najlepszych placówek w Polsce czy w Europie ale wymiana poglądów jest bardzo ważna. - Cały czas dyskutujemy nad nowymi metodami, zastosowaniem i łączeniem różnych metod w rehabilitacji. Rehabilitacja jest bardzo dynamiczną dziedziną, w której coraz więcej mamy do czynienia ze wspomaganiem aparaturowym. Chcemy promować rehabilitację jako jedną z zasadniczych elementów medycyny. Myślę, że każdy kongres czy sympozjum wnosi coś nowego i po to jeździmy, po to się uczymy, żeby skorzystali na tym nasi pacjenci - mówi dr Sapuła.

Obrady potrwają do soboty. Na czas sympozjum zamojskie kino będzie nieczynne. Projekcje zostaną wznowione w sobotę, od godziny 18.00.


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska