««  « Lipiec 2018 »  »»

Trwają Zamojskie Spotkania z Fantastyką.

2014-09-21 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Gry, prelekcje, spotkania autorskie - to nieliczne z propozycji, jakie przygotowali organizatorzy dla uczestników Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Konwent odbywa się w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji. Portal ezamosc.pl patronuje imprezie medialnie.

Konwent zrzesza miłośników szeroko pojętej fantastyki, w tym literatury, filmu, gier planszowych, komputerowych, fabularnych. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest walka dobra ze złem.

W programie znalazło się wiele ciekawych prelekcji, paneli dyskusyjnych, konkursów z nagrodami. Organizatorzy przygotowali spotkania autorskie z pisarzami – Moniką Rebizant-Siwiło oraz współautorami antologii opowiadań "Horror na Roztoczu" – Ernestem i Łukaszem Kiełbasą. Będzie też konkurs fantastycznych strojów i wielki turniej popularnej gry League of Legends.

Konwent organizuje Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne "Czerwony Smok". To już 12 edycja imprezy.