««  « Styczeń 2018 »  »»

Trzy dni z fantastyką

2014-09-22 · Roztocze Online

W dniach 19-21 września w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji miały miejsce 12. Zamojskie Spotkania z Fantastyką.

Jak podają organizatorzy, tegoroczna edycja ZSzeF przyciągnęła ponad 400 uczestników. Był konkurs fantastycznych strojów i turniej popularnej gry komputerowej League of Legends. Organizatorzy przygotowali wiele rozbudowanych bloków tematycznych. Był blok ogólno-fantastyczny, tytułowy blok „dobro vs. zło”, blok rozgrywek RPG, blok manga & anime, blok gier bitewnych oraz blok konkursowy. Trzy dni upłynęły na grach, prelekcjach, rozmowach i zabawie. Dla miłośników fantastyki przygotowane zostały różnorodne stoiska i sale.

- Największą popularnością cieszyły się konkursy w których można było wygrać wiele ciekawych książek, spotkania autorskie oraz sala maid cafe, w której był ciągły ruch – mówi Grzegorz „Mołdawczyk” Antoszek, prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „Czerwony Smok”, organizator wydarzenia.

W konwencie uczestniczyli: pisarka Monika Rebizant-Siwiło oraz Łukasz Kiełbasa, pomysłodawca antologii „Horror na Roztoczu”. Jak przyznał, podczas spotkania z czytelnikami otrzymał wiele cennych informacji i zapowiedział drugą część opowiadań „Horror na Roztoczu”.

Oprócz licznych konwentowych atrakcji uczestniczy mogli obejrzeć dwa przedstawienia teatralne w Zamojskim Domu Kultury i wysłuchać koncertu w Browarze Zamość. Jak przyznał Mateusz, jeden z uczestników konwentu, „w tym roku było mniej osób niż w latach poprzednich, ale jak zwykle było bardzo klimatycznie”.

Więcej szczegółów na temat konwentu oraz samej działalności „Czerwonego Smoka” TUTAJ i TUTAJ. UM Zamość wsparł finansowo to wydarzenie.