««  « Kwiecień 2018 »  »»

Inżynier i nauczyciel w jednym

2015-01-17 · Roztocze Online

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zdobyła III miejsce w konkursie „Szkoła się opłaca – edycja 2014” organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tak wysoko w skali ogólnopolskiej został oceniony projekt studiów podyplomowych realizowany przez uczelnię o nazwie „Z gospodarki do edukacji”. Wartość projektu wyniosła blisko 5 mln zł.

Uczelnia została laureatem w kategorii szkolnictwo zawodowe. Nagrodzony projekt „Z gospodarki do edukacji” był skierowany głównie do inżynierów, którzy zdobywając szeoko pojęte uprawnienia pedagogiczne, mogli wiedzę techniczną zdobytą podczas studiów i pracy zawodowej przekazać właśnie uczniom szkół szkolnictwa zawodowego.

Dzięki projektowi 487 absolwentów uzyskało kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela. Zdobyli certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na różnych poziomach, a także umiejętności realizacji zajęć w ramach szkolnictwa zawodowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych. 68 osób po ukończeniu studiów podyplomowych podjęło pracę w szkołach zawodowych na stanowiskach zgodnych z ich kwalifikacjami.

Projekt został zrealizowany w dwóch województwa: lubelskim i podkarpackim, dlatego też na terenie Podkarpacia partnerem współpracującym z uczelnią była Szkoła Języków Obcych i Zarządzania PROMAR INTERNATIONAL w Rzeszowie.

W konkursie MEN udział wzięło ponad 250 Beneficjentów, którzy w latach 2007-2013 realizowali projekty w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.