««  « Wrzesień 2018 »  »»

WSZiA w Turcji

2015-03-02 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Delegacja pracowników Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu w składzie: Rafał Sapuła - kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji, Janusz Skwarek - dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki, Dawid Długosz - specjalista ds. IT, Rafał Burak - fizjoterapeuta Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji uczestniczą w "the 8th Europe Week" - czyli spotkaniu przedstawicieli uczelni partnerskich Yasar University (Izmir, Turcja). Wyjazd w terminie 1- 6 marca br. jest finansowany z Programu Erasmus+.

- Celem spotkania jest wymiana doświadczeń w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć w ramach programów europejskich, nawiązywanie nowych kontaktów oraz prezentacja Uczelni podczas specjalnych sesji tematycznych – informuje Aleksandra Kahan, pełnomocnik rektora ds współpracy z zagranicą.

Yasar University z Izmiru, gospodarz europejskiego tygodnia, jest partnerem edukacyjnym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Od lat uczestniczą w międzynarodowych przedsięwzięciach informatycznych. A ostatnio uczelnia turecka została zaproszona do Projektu Erasmus+ "akcja 2: Budowanie potencjału w dziedzinie szkolnictwa wyższego" dotyczy zastosowania narzędzi informatycznych w szeroko pojętej dziedzinie nauk medycznych. Oprócz partnera tureckiego w projekcie będą uczestniczyć także uczelnie z Białorusi i Słowacji.

Zamojska WSZiA słynna jest z kontaktów polsko – tureckich. Praktycznie co semestr na praktyki zawodowe z programu Erasmus+ przyjeżdżają do Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji studenci z Turcji. Obecnie także klinika gości dwie studentki fizjoterapii z uczelni partnerskiej Abant Izzet Baysal University (Bolu): Pelin Tyiraki i Mukkades Keskin. Przyjechały do Zamościa w ramach stypendium Erasmus+ i przez 3 miesiące będą stażystkami w Zamojskiej Klinice Rehabilitacji.

- Turczynki są już 2 tygodnie i do tej pory udało im się zwiedzić Zamość oraz Lublin ale pod koniec pobytu mają zamiar udać się w dłuższą podróż po europejskich stolicach – informuje Aleksandra Kahan. - Współpraca z tureckimi partnerami jest bardzo intensywna o czym świadczy wyjazd naszych pracowników do Izmiru a także półroczne stypendium naszego studenta fizjoterapii Krzysztofa Sendłaka, który obecnie jest w Bolu na studiach.