««  « Lipiec 2018 »  »»

Nowości w studiach podyplomowych WSZiA

2015-06-03 · Tygodnik Zamojski

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu uruchamia rekrutację na nowe kierunki studiów podyplomowych. Są to gospodarka odpadami oraz transport – spedycja – logistyka.

GOSPODARKA ODPADAMI

Studia adresowane są do absolwentów szkół wyższych wszystkich kierunków, a w szczególności do pracowników samorządów terytorialnych, pracowników służb miejskich i komunalnych oraz przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy, związanej z nowymi warunkami działania w obszarze gospodarki odpadami komunalnymi, a także przygotowanie ich do samodzielnego rozwiązywania problemów zarządczych w świetle nowych przepisów Unii Europejskiej.
Słuchacze w trakcie studiów zapoznają się z:

• regulacjami prawnymi i przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami,
  • różnymi aspektami dotyczącymi systemu odbioru odpadów komunalnych,
  • różnymi formami edukacji ekologicznej,
  • procesami utylizacji odpadów;

nabędą umiejętności:

• wykorzystania w praktyce umiejętności w zakresie doboru struktur zarządzania gospodarką odpadami,
  • prowadzenia dokumentacji dotyczącej gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie,
  • wykorzystania w praktyce umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów składowania odpadów.

Studia trwają dwa semestry, program obejmuje 180 godzin zajęć dydaktycznych.

TRANSPORT – SPEDYCJA – LOGISTYKA

Studia adresowane są do osób planujących prowadzenie własnej firmy, ewentualnie podjęcie pracy w przedsiębiorstwie realizującym przewozy krajowe i międzynarodowe. Oferta adresowana jest również do pracowników urzędów i instytucji państwowych nadzorujących branżę TSL.

Celem studiów jest dostarczenie słuchaczom wszechstronnej wiedzy m.in. z zakresu: regulacji prawnych związanych z wymogami formalnymi, dotyczącymi założenia i funkcjonowania przedsiębiorstwa transportowo- spedycyjnego, przepisów kształtujących zasady finansowo-podatkowe w działalności TSL, podstawowych wymogów dotyczących bezpieczeństwa przewozu towarów i osób, konstruowania logistycznych łańcuchów dostaw z wykorzystaniem nowoczesnych instrumentów informatycznych, praktycznego zapoznania się z praktycznym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa branży TSL.

Studia stanowią podstawę do zwolnienia z egzaminu na CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH (CPC) – dokument niezbędny dla kierującego firmą transportową lub zarządzającą transportem.

Studia trwają dwa semestry, program obejmuje 180 godzin zajęć dydaktycznych.

Szczegółowe informacje można uzyskać również w Centrum Studiów Podyplomowych WSZiA, ul. Akademicka 4, pok. 4, tel. 84 677 67 31, 84 677 67 13, e-mail:podyplomowe@wszia.edu.pl, www.podyplomowe.wszia.edu.pl.

Danuta Błahuta