««  « Styczeń 2018 »  »»

Oksfordzka debata o JOW-ach

2015-07-21 · Roztocze Online

W najbliższą niedzielę (26 lipca) WSZiA organizuje debatę z udziałem naukowców, polityków i działaczy społecznych. Celem jej jest dostarczenie argumentów obywatelom za lub przeciw JOW.

Na debatę mają wstęp wszyscy, zarówno ci którzy chcą tylko posłuchać lub zadać pytanie jak i ci którzy chcą brać udział w dyskusji na argumenty. Organizatorzy zapraszają wszystkich, ważne jest to aby uczestnicy, którzy chcą zasiąść wśród dyskutantów byli przygotowani do krótkiej prezentacji swoich racji (za lub przeciw) oraz gotowi na pytania od oponentów i publiczności.

Debata oksfordzka to debata na argumenty, nie dopuszcza się ataków ad personam czy obrażania mówców. Nad jej przebiegiem merytorycznym czuwa marszałek debaty, a nad porządkiem i wykorzystaniem wyznaczonego czasu – sekretarz.

Pomieszczenie w którym odbywa się debata będzie podzielone na dwie części. Strona broniąca tezy siada po prawej stronie marszałka, ich oponenci po przeciwnej stronie. Dotyczyć to będzie też publiczności z tym, że w ich przypadku po środku zasiąść będą mogły osoby niezdecydowane.

Debata będzie składać się z trzech głównych części. Pierwszą z nich będzie przedstawienie opinii każdej z debatujących stron, pokazanie argumentów za lub przeciw, wskazanie słabych i mocnych punktów. Następna część to pytania i odpowiedzi wzajemne dyskutujących stron. Ostatnią, trzecia część to pytania od publiczności, skierowane do debatujących.

Zapraszamy do Auli Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu (ul. Sienkiewicza 22), w niedzielę, 26 lipca 2015, o godz. 16.00.

roztocze.net jest patronem medialnym debaty, a jej zapis filmowy będzie można obejrzeć na naszych stronach.

Źródło: www.roztocze.net