««  « Styczeń 2018 »  »»

13. edycja fantastycznego konwentu

2015-09-10 · Roztocze Online

W tym roku Zamojskie Spotkania z Fantastyka, które rozpoczną się już jutro, 11 września, obchodzą magiczne urodziny.

Konwent organizowany przez Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne „Czerwony Smok” potrwa do niedzieli (13 września).

-Trzynastka to dla miłośników fantastyki magiczna liczba, dlatego staramy się, by tegoroczny konwent był jeszcze lepszy od poprzednich – mówi Artur Harasim koordynator główny imprezy. – Oprócz tradycyjnych już konkursów, prelekcji i dyskusji przygotowaliśmy także spotkania z Michałem Gołkowskim, autorem serii książek z uniwersum S.T.A.R.K.E.R czy Witoldem Vargasem ilustratorem i autorem min „Bestiariusza Słowiańskiego” oraz „Duchów polskich miast i zamków” – informuje Artur Harasim.

Gośćmi tegorocznej edycji będzie także Edyta AHu Nowak, jednak z najlepszych polskich cosplayerek oraz znany z „Horroru na Roztoczu” i „Horroru na Roztoczu 2” Łukasz Kiełbasa.

Podczas imprezy sporą promocja objęte zostaną także „gry bez prądu”. W tym roku będzie można zagrać w pokaźny zbiór gier planszowych oraz bitewnych. -Chcemy pokazać, że gry planszowe to nie tylko szachy i chińczyk, ale też wiele innych, ciekawych tytułów, które rozwijają myślenie strategiczne, umiejętności logiczne oraz uczą gry zespołowej- podkreśla Harasim.

Podczas konwentu zostaną także przygotowane (we współpracy z Zamojskim Liceum Plastycznym) RPG Roomy – RPG Room jest po części realizacją czegoś, co zawsze chciałem mieć u siebie w domu. Wyobrażałem sobie takie miejsce, w którym mógłbym, wraz ze znajomymi, puszczać wodze wyobraźni i tworzyć kolejne ciekawe historie- opowiada Jasiek Kuczmowski, organizator bloku RPG.

Tegoroczny konwent miłośników fantasy odbędzie się w zamojskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji przy ul. Sienkiewicza 22a.

Na imprezę obowiązują wejściówki:

Pełna wejściówka na trzy dni konwentu– 20 zł
Pojedyncze dni:
Piątek – 8 zł
Sobota – 12 zł
Niedziela – 5 zł

Zniżki (naliczane tylko przy pełnej trzydniowej wejściówce):
Punkt programu – 50%
Dwa punkty programu – 100%
Sesja RPG – 50% (zwrot pieniędzy po poprowadzonej sesji)
LARP – 50%
Obsługa/wolontariat – 100% (zwrot pieniędzy po zakończeniu konwentu)
Za dojazd powyżej 150km – 50% (decyduje adres zameldowania lub okazany bilet)
Cosplay – 50% (zwrot po wzięciu udziału w konkursie cosplay, po wręczeniu nagród).

Projekt współfinansuje Miasto Zamość. Więcej informacji o konwencie na stronie internetowej oraz profilu wydarzenia na Facebooku.