««  « Grudzień 2008 »  »»

Dołącz do Nas!

2,5 min zl Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu przeznaczy na stypendia dla studentów w 2008 roku. Co drugi student otrzymuje w tej uczelni stypendium za wyniki w nauce lub/i socjalne. A maksymalne stypendium, po podsumowaniu różnych jego rodzajów, dla studenta bardzo zdolnego może wynieść nawet ponad 2600 zl. Tym samym obalono mit, że studia w uczelni niepublicznej muszą z założenia być bardzo kosztowne. więcej »
2008-12-02 - Gazeta Miasta

Nowy bat na plagiatorów

Prywatna uczelnia z Rzeszowa opracowała autorski program sprawdzający pod kątem plagiatu studenckie prace. Zamierza na nim zarabiać. Na razie na Lubelszczyźnie używa go uczelnia w Zamościu więcej »
2008-12-08 - Gazeta Wyborcza

Powieki niezależne

O tym, jak ciężko pokonać na wózku próg w drzwiach, Renata dowiedziała się na praktykach w Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. Razem z Joanną i Moniką, studentkami trzeciego roku fizjoterapii magisterskiej przekonały się, że rehabilitacja może polegać również na zwykłej rozmowie z pacjentem. więcej »

Projekt EFS w WSZiA

Z początkiem października 2008 roku rozpoczęła się realizacja projektu "Bez barier", który obejmuje wsparciem uczniów niepełnosprawnych oraz mających trudności w uczeniu się z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. więcej »

Wakacyjne wspomnienia w fotografii

Aparat fotograficzny to trochę metalu i plastiku. Pamiętajcie, że to ludzie robią zdjęcia -powiedział Stanisław Orłowski, znany i ceniony zamojski fotografik podczas finału I edycji konkursu "Pocztówka z wymarzonych wakacji" 28 listopada 2008 r. więcej »

DO FINLANDII I NIEMIEC

Trzy razy wolniej płynie czas w Finlandii - opowiadała studentka ekonomii Ewelina Włodarczyk po odbyciu praktyk w Joensuu (Płn. Karelia). - Proszę dać nam godzinę na spakowanie - fizjoterapeuci Bartłomiej Bednarz i Adam Topolski chętnie wróciliby do pracy w klinice w Crailsheim (Niemcy). Co ich łączy? Są studentami Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji. W swoim CV mogą wpisać „praktyki zagraniczne" . 3 miesiące - pracy i nauki poza granicami kraju w ramach programu Erasmus. więcej »
2008-12-17 - Tygodnik Zamojski

Konkurs dla gazet szkolnych - Piszczymy coraz lepiej!

Już po raz szósty dowiemy się - co piszczy w szkołach? A to za sprawą konkursu dla redakcji gazet szkolnych z województwa lubelskiego, który organizuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. Tylko do 19 grudnia redakcje mają czas na przysłanie 10 egzemplarzy konkursowych. więcej »

Więcej pieniędzy z UE

Jak skuteczniej zdobywać pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki będzie można dowiedzieć się na dzisiejszym seminarium: "Źródła i zasady finansowania projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe, samorządy terytorialne i podległe im jednostki", zorganizowanego przez Centrum Informacji Europejskiej Europę Direct w Zamościu. więcej »
2008-12-17 - Tygodnik Zamojski

Studencie - dlaczego powinieneś wyjechać?

Jeśli tego nie zrobisz, będzie to jeden z Twoich największych błędów. Sam przed miesiącem wróciłem z praktyk w Niemczech i gdy przypomnę sobie swoje obawy przed wyjazdem, sam się z siebie śmieję. Dziś nie wyobrażam sobie, jak mógłbym stracić taką szansę. więcej »

Wielkie granie dla dzieciaków

W niedzielę, 11 stycznia, wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz siedemnasty. W tym roku pieniądze zbierane są na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. więcej »
2008-12-30 - Tygodnik Zamojski